Od wyjazdu za granicę dzieli Cię tylko kilka kroków!

  1. Od 1 września do 30 listopada czekamy na Twoje zgłoszenie! W tym celu wypełnij formularz zgłoszeniowy, znajdujący się tutaj. W odpowiedzi otrzymasz od nas wiadomość mailową z informacjami o wybranym programie oraz dalszych etapach rekrutacji.
  2. W kolejnym kroku wpłać bezzwrotną opłatę rekrutacyjną w wysokości 200,00 zł (również do 30 listopada). Kwota zostanie w całości przeznaczona na zakwaterowanie i wyżywienie podczas dwudniowego Seminarium rekrutacyjnego oraz pokrycie kosztów rekrutacji. W przypadku niezakwalifikowania na Seminarium lub rezygnacji z udziału w procesie rekrutacyjnym do 17 grudnia otrzymasz zwrot części opłaty rekrutacyjnej w wysokości 100,00 zł. Dane konta bankowego, na które należy dokonać wpłaty będą zawarte w wiadomości mailowej.
  3. Po przesłaniu potwierdzenia wpłaty otrzymasz link do pełnej aplikacji, którą należy wypełnić do 8 grudnia. Znajdują się tam sekcje dotyczące Ciebie, Twojej rodziny, dotychczasowej edukacji czy zdrowia. Na tym etapie konieczne będzie otrzymanie pisemnej zgody szkoły na udział w programie oraz wizyta u lekarza rodzinnego.
  4. 15 grudnia kandydaci wybrani na podstawie pełnej aplikacji otrzymają zaproszenie na Seminarium rekrutacyjne (Selection camp), które odbędzie się w dniach 6-7 stycznia. Udział w nim jest obowiązkowy i ma na celu sprawdzenie gotowości do wyjazdu. Warsztaty prowadzone są przez wolontariuszy z pomocą pracowników organizacji AFS. Podczas spotkania zostaniesz proszony o wskazanie ostatecznej listy krajów, którymi jesteś zainteresowany (w odpowiedniej kolejności).
  5. 19 stycznia zostanie ogłoszona lista osób wstępnie zakwalifikowanych do programu. W przypadku większej ilości kandydatów na dane miejsce możesz zostać wpisany na listę rezerwową. W ciągu 7 dni potwierdź udział w programie, do którego zostałeś zakwalifikowany. Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu uczestnika do programu podejmuje kraj goszczący na podstawie pełnej aplikacji.
  6. W styczniu i lutym nasi wolontariusze odwiedzą Cię w domu. Podczas indywidualnego spotkania Twoja rodzina będzie mogła lepiej poznać naszą organizację i zapytać o szczegóły wyjazdu.
  7. W lutym odbędą się spotkania informacyjne dla rodziców zakwalifikowanych kandydatów – w Warszawie (2 lutego) oraz Krakowie (9 lutego). Na spotkaniu zostaną poruszone kwestie zasad udziału w programie oraz umowy o uczestnictwie i płatności.
  8. W dniach 15-17 czerwca wszyscy zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w Seminarium przygotowującym do udziału w programie (Orientation camp). Warsztaty prowadzone są przez wolontariuszy z pomocą pracowników organizacji AFS.