years-experience access-alumni-network airfare airport-pick-up assistance-with-application-process community-service-placement continuous-support cultural-trips domestic-transport emergency-support field-trips global-competence-certificate grade-transcripts host-family-placement housing individual-contact-person internship-placement language-instruction meals medical-insurance orientations-during-your-time-abroad other pre-departure-orientation product-materials re-entry-orientation school-dipolma school-materials school-placement school-transport school-uniform stipend teaching-materials vaccinations visa-and-passport-fees visa-application-assistance world-wide-presence

Portugalia to jeden z najstarszych krajów Europy. Niegdysiejsza potęga nie tylko europejska, ale i światowa, dziś skrywa na Półwyspie Iberyjskim prawdziwy skarb. Portugalczycy są dumnymi ludźmi, a w ich pamięci mocno zakorzeniona jest dawna potęga. Piękny język portugalski jest dla nich symbolem niezależności. Azuleos, fado, wyśmienita kawa i największy przysmak – suszony dorsz, to tylko niektóre delicje z kuchni portugalskiej. Również tamtejsze wino znane jest na całym świecie, a prym wiedzie unikalne Porto, produkowane w mieście o tej samej nazwie.

Wymagania kwalifikacyjne

Data urodzenia uczestnika musi zawierać się między 3.08.1999 a 2.09.2002. Kryteria wieku kandydata wyznaczane są przez kraj goszczący i wiążą się z przepisami dotyczącymi możliwości przyjęcia uczniów do szkół.