W lipcu odbyła się druga edycja letniego obozu dla obcokrajowców w Polsce, tzw. Global Prep. W tym roku tematem było „City vs Nature – Miasto vs Natura”. Uczennice ze Stanów Zjednoczonych przez dwa tygodnie poznawały nasz kraj oraz język, przeżywając swoją pierwszą międzykulturową przygodę!

Miasto


Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję poznać polskie zabytki i historię  zwiedzając w Krakowie Stare Miasto, dzielnicę Kazimierz, a także Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Ciekawą atrakcją była też przejażdżka zabytkowymi trabantami po dzielnicy Nowa Huta, która przeniosła naszych gości w czasy PRL. Ponadto wraz z przewodnikiem uczestnicy poznawali zbiory Muzeum Narodowego, malarstwo Matejki i Wyspiańskiego oraz zachwycali się architekturą krakowskich kościołów. Uczestnicy spędzili też kilka dni w Warszawie, gdzie odwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik i wraz z lokalnymi wolontariuszami AFS spędzili miłe popołudnia oraz wieczory na Starówce.

Natura

Po zwiedzaniu dwóch największych miast Polski nadszedł czas na bliższe poznanie polskiej przyrody. Ostatnim etapem był kilkudniowy pobyt w Krainie Wielkich Jezior wraz z  rejsem Szlakiem Łabędzi, zwiedzaniem Giżycka, Węgorzewa i parku żubrów w Puszczy Boreckiej oraz udziałem w warsztatach garncarskich. W wolnych chwilach nasi goście pilnie uczyli się języka polskiego, by na koniec móc powiedzieć:

Bardzo dziękujemy i do zobaczenia!