Szanowni Państwo,

Miło nam zaprosić Państwa na szkolenie „Edukacja międzykulturowa w szkole”,
które odbędzie się 11 czerwca 2018 roku w Krakowie.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do dyrektorów szkół, pedagogów, wychowawców oraz nauczycieli języka polskiego jako obcego reprezentujących placówki edukacyjne goszczące uczniów z zagranicy w ramach międzynarodowych wymian krótkoterminowych, semestralnych lub rocznych. Szkolenie kierowane jest także do osób reprezentujących szkoły umożliwiające swoim uczniom wyjazd za granicę w ramach różnego typu programów międzynarodowych.

Szkolenie przeprowadzone jest w ramach międzynarodowego programu „The Intercultural learning for Pupils and Teachers”.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku polskim. Na końcu szkolenia uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych w języku angielskim. Wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu.

*W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc pierwszeństwo mają nauczyciele ze Szkół Partnerskich AFS, nauczyciele języka polskiego uczący obecnie lub w przeszłości uczniów programu AFS oraz rodziny goszczące będące nauczycielami

Zagadnienia

które zostaną poruszone w czasie szkolenia to:

wybrane teorie kultury

nieporozumienie kulturowe (incydent krytyczny)

szok kulturowy i strategie akulturacji

refleksja nad osobistymi kompetencjami międzykulturowymi

refleksja nad wymiarem edukacji międzykulturowej w polskiej szkole

ćwiczenia z zakresu edukacji międzykulturowej

19564534369_26a88865bf_o

REJESTRACJA

wykadowa1

Miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się w Krakowie, w Hostelu Brama przy ul. Floriańskiej 55, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.

Hostel znajduje się w odległości 650 metrów od Dworca Głównego (PKP, PKS). Wejście do hostelu

Sprawdź lokalizację Hostelu Brama

Koszt szkolenia

Dla przedstawicieli Szkół Partnerskich AFS udział w szkoleniu oraz materiały są bezpłatne. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu.

Liczba miejsc jest ograniczona, w przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc pierwszeństwo mają nauczyciele ze szkół partnerskich AFS, nauczyciele języka polskiego uczący obecnie lub w przeszłości uczniów programu AFS oraz rodziny goszczące będące nauczycielami.

Aby uzyskać więcej informacji o programie Szkół Partnerskich lub sprawdzić czy Państwa szkoła ma status Szkoły Partnerskiej proszę kliknąć tutaj.

ICL-Logo

Intercultural Learning Project - informacje o projekcie

Informacja o projekcie

Celem projektu „Intercultural Learning Project” jest dostarczenie nauczycielom i osobom pracującym z młodzieżą nowych metod i narzędzi promujących dialog międzykulturowy w celu przygotowania uczniów do życia w różnych społeczeństwach i pracy na globalnym rynku pracy, oraz promocja doświadczeń edukacyjnych związanych z mobilnością.

Szczególną uwagę poświęcamy uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycielom i osobom pracującym z młodzieżą, ponieważ w tym wieku kształtowane są wartości i idee społeczne, a także w tym okresie uczniowie mają możliwość korzystania z oferty programów wymian.  Nasz projekt ma na celu dostarczyć nauczycielom narzędzi i wiedzy niezbędnej w pracy z młodzieżą pochodzącą z kulturowo zróżnicowanych środowisk.

Tutaj można ściągnąć ulotkę dotyczącą projektu.

Kontakt do organizatorów spotkania

Wszelkie zapytania dotyczące szkolenia prosimy kierować na adres: [email protected]