Kraina z pasją do tanga, piłki nożnej i unikatowych krajobrazów. Zatańcz do rytmu tańca candombe czy murga w otoczeniu pięknych plaż. Argentyna i Urugwaj to wyśmienite miejsce na naukę za granicą. Odkryj wyrafinowane, tętniące życiem miasta, wysokiej klasy muzea, muzykę i teatry oraz wzbudzające zachwyt kawiarnie.

Nastolatkowie z Argentyny i Urugwaju prowadzą aktywne życie towarzyskie: spędzają wolny czas u swoich znajomych, bądź w pobliskich lokalach, wychodzą razem do kina czy na potańcówki. Większość młodzieży uprawia sporty drużynowe (szczególnie piłkę nożną) lub popołudniami chodzi na siłownię. Wielu nastolatków uczy się drugiego języka w szkołach językowych, a do transportu po okolicy najczęściej używają roweru, bądź idą pieszo, za to w większych miastach często korzysta się z transportu publicznego.

Ludzie i społeczność

Kraina gauchów i tanga, ziemia przepełniona lasami deszczowymi, lodowcami i pingwinami, skąpana w rytmie tańców candombe i murga, otoczona pięknymi plażami. Odkryj wyrafinowane, tętniące życiem miasta, wysokiej klasy muzea, muzykę i teatry oraz wzbudzające zachwyt kawiarnie.

Nastolatkowie z Argentyny i Urugwaju prowadzą aktywne życie towarzyskie: spędzają wolny czas u swoich znajomych, bądź w centrum miasta, wychodzą do lokalnych knajp na wspólne posiłki, do kina, na potańcówki lub po prostu posiedzieć w pobliskiej kawiarni. Większość młodzieży uprawia sporty drużynowe (szczególnie piłkę nożną) lub popołudniami chodzi na siłownię. Wielu nastolatków uczy się drugiego języka w szkołach językowych, a do transportu po okolicy najczęściej używają roweru, bądź idą pieszo, za to w większych miastach częściej korzysta się z transportu publicznego.

A photo posted by João Antunes (@j_vantunes) on Mar 7, 2016 at 1:21pm PST

Rodzina goszcząca

Relacje między rodzicami i ich dziećmi są z reguły bardzo otwarte. Wszystkie plany i opinie przedyskutowane są w rodzinnym gronie, ale najczęściej to dorośli podejmują ostateczną decyzję. Staraj się nie tracić okazji na spędzenie z rodzinką wspólnych obiadów i lepszego obycia się w języku hiszpańskim, rozmawiaj z nimi na temat codziennych wydarzeń.

Szkoła

Najprawdopodobniej będziesz uczęszczać do publicznej szkoły, gdzie lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku: rano (od 8.00 do 13.00) albo popołudniu (od 13.00 do 18.00). Rok szkolny zaczyna się w marcu, a kończy w grudniu. Jedną klasę najczęściej stanowi 35 uczniów, a mundurki w tych krajach są bardzo powszechne.

A photo posted by Arina (@tripsteps) on Mar 15, 2016 at 11:17am PDT

A photo posted by João Antunes (@j_vantunes) on Jun 21, 2016 at 9:44am PDT

Język

Oficjalnym językiem Argentyny i Urugwaju jest hiszpański, ale wiele ludzi posługuje się również angielskim, włoskim, niemieckim, francuskim bądź portugalskim. Poznanie podstaw hiszpańskiego może okazać się bardzo cenne, jednak nie musisz posługiwać się tym językiem biegle, żeby wziąć udział w programie. Będziemy Cię zachęcać do uczęszczania na lekcje języka, a lokalni wolontariusze AFS pomogą Ci zorganizować osobne lekcje języka przez pierwsze miesiące.

Jedzenie

Wołowina to jedna z podstaw kuchni Argentyńskiej i Urugwajskiej, której można skosztować w daniach takich jak parillada (znajdują się w nim różne rodzaje wołowiny) czy milanesas (panierowany, smażony kotlet). W daniach takich jak chivito czy empanadas można również zauważyć mocne naleciałości włoskiej kuchni. W przeciwieństwie do innych stylów gotowania z Ameryki Łacińskiej, tutaj nie znajdziemy wielu pikantnych potraw. Argentyńczycy znani są również ze swojej miłości do mate, lokalnej, zielonej herbaty, którą pije się również w czasie publicznych wydarzeń.

A photo posted by Zuz Ther (@suzanthe) on Jun 25, 2016 at 4:51am PDT

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Argentyna i Urugwaj