Zacznij zmieniać świat od spojrzenia na niego z innej strony. Pomóż AFSerom, grupie znajomych, rodzinie, lokalnej społeczności docenić i cieszyć się z różnic międzykulturowych, jakie są między nami.
AFS umożliwia wolontariuszom świadome zaangażowanie obywatelskie w sprawy lokalne, narodowe i międzynarodowe.

Twórz zmiany

Twórz społeczność
Dołącz do grupy ludzi z całego świata! Dołącz do ludzi takich jak Ty! Promuj zmiany w swoim środowisku.

Dbaj o rozwój samego siebie
Odkrywaj i rozwijaj praktyczne, kulturowe umiejętności. Znajdź swoje miejsce, jako obywatel świata, lider i #changemaker w swojej lokalnej społeczności.

Kształtuj przyszłość
Stań na czele lokalnych bądź globalnych grup i promuj równowagę środowiskową.
Jak zostać wolontariuszem AFS

Wyślij zgłoszenie
Żeby zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie uczestnikom programu AFS, wszyscy wolontariusze muszą być członkami stowarzyszenia, wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisać umowę o wolontariat – dzięki temu będziesz pełnoprawnym członkiem Stowarzyszenia AFS Polska Programy Międzykulturowe, będziesz mógł wyjeżdżać na wszelkiego rodzaju szkolenia.

Poznaj wolontariuszy AFS
Dowiedz się o nas więcej i zobacz na czym polega wolontariat w AFS. Powiedz nam co Cię interesuje i co chciałbyś robić. Może będą to nasze wspólne drogi.

Weź udział w szkoleniu
Każdy przyszły wolontariusz ma zapewnione podstawowe szkolenie „Misja, wartości i działanie AFS”. To właśnie tam inni wolontariusze przedstawiają misję AFSu, pokazują czym się zajmujemy, jak wspólnie spędzamy czas i do czego razem dążymy.

Rozpocznij swoją przygodę
Spędzisz niezwykły czas, niezależnie od tego, co chciałbyś robić w AFSie. Spotkasz wspaniałe osoby, nawiążesz przyjaźnie z ludźmi z całego świata, będziesz pracował z osobami, którym nie brakuje pasji i motywacji oraz zdobędziesz zdolności i wiedzę z zakresu edukacji międzykulturowej, która zostanie w Tobie już do końca życia.
Zostań Członkiem Stowarzyszenia AFS Polska
Jeśli zechcesz zostać Członkiem Stowarzyszenia AFS Polska, a więc mieć dostęp do wszelkich stypendiów i dofinansowań, a także mieć realny wpływ na kierunek, w którym dąży nasza organizacja, kroki są dwa:
- Wypełnij Deklarację Członkowską (znajdziesz ją tutaj) i wyślij na adres: [email protected] . Deklaracja musi zostać wydrukowana i podpisana!
- Wykonaj przelew symbolicznej składki członkowskiej w wysokości 5 PLN na rachunek AFS Polska
Właściciel konta: Stowarzyszenie AFS Polska Programy , Rzeźnicza 4 Kraków , PolskaNazwa banku: BNP ParibasWpłaty w PLN: 76 1750 0012 0000 0000 4081 2164.Tytuł przelewu: „Składka [imię][
nazwisko][region, w którym działacie]”, czyli np. „Składka Jan Kowalski Mazowsze” Do 13go dnia każdego miesiąca Zarząd AFS Polska podejmuje uchwałę o przyjęciu nowych członków Stowarzyszenia.
Formularz zgłoszeniowy
Wolontariusz
Poznawanie ludzi z całego świata
„Rodzinę AFS tworzą ludzie. Dostrzeganie mechanizmów rządzących czyimś życiem i pozornie drobnych różnic wynikających z miejsca zamieszkania jest naprawdę inspirujące, a poznawanie tylu osób na taką skalę bez działalności w AFS jest prawie niemożliwe. W AFS tworzą się przyjaźnie na całe życie, choć nierzadko trudne do utrzymania i wymagające dużo pracy, ze względu na odległość dzielącą wszystkich, ale jest to zdecydowanie warte wysiłku.”
–Filip Zakrzewski, wolontariusz AFS Polska
Każdy wolontariusz ma ogromny wpływ na AFS

Wsparcie
- Znajdź rodziny goszczące i dopasuj uczestników AFS, którzy być może spędzą z nimi swoją wymianę
- Pomóż rodzinie goszczącej lepiej poznać uczestnika, którego goszczą
- Bądź łącznikiem dla szkół goszczących
- Przedstaw uczestników swojej grupie znajomych, klasie, szkole
- Utrzymuj regularny kontakt z uczestnikiem lub rodziną goszczącą

Planowanie
- Organizuj spotkania/obozy dla uczestników, którzy wyjeżdżają na wymianę oraz dla uczestników, których gościmy w Polsce
- Zorganizuj wspaniałe wydarzenia lub wycieczki kulturowe
- Spotkaj się ze wszystkimi rodzinami, aby mogli podzielić się swoim doświadczeniem
- Przygotuj spotkania informacyjne dla uczestników, rodzin czy wolontariuszy

Prowadzenie szkoleń
- Prowadź AFSerów i innych przez międzykulturową przygodę
- Przedstaw uczestnikom Twoją lokalną kulturę
- Dziel się wiedzą poprzez kreatywne zajęcia
- Dziel się swoim światowym doświadczeniem i wiedzą

Zarządzanie i prowadzenie grupy
- Przeprowadzaj projekty wśród swojej społeczności mające na celu pokazanie, czym są inne kultury oraz jak można docenić ich wartość
- Pomagaj lokalnym grupom AFS i Zarządowi
- Naucz się jak zarządzać grupą wolontariuszy
- Bądź inspiracją dla innych do tego, aby pomagać
Społeczność AFS - jak zmieniamy świat
Daj się zainspirować nowymi, niecodziennymi projektami, które tworzymy w ramach AFS. Razem z nami promuj zmiany w swojej grupie przyjaciół, na poziomie krajowym i międzynarodowym! Zobacz jak duży wpływ na Twoje otoczenie może mieć zwiększenie wiedzy i świadomości o różnicach międzykulturowych.
Poznaj wolontariuszy AFS Polska

Poznaj wolontariuszy AFS

Zmiana w tworzeniu
Misja AFSu
AFS jest międzynarodową, pozarządową, opartą na wolontariacie organizacją non-profit, która zapewnia edukację międzykulturową aby pomóc rozwinąć wiedzę, umiejętności i zrozumienie potrzebne do tego, aby tworzyć bardziej sprawiedliwy i pokojowy świat.
AFS wspiera dobro naszej planety

Global Goal #4:
EDUKACJA NA WYSOKIM POZIOMIE
Cel #4 Zapewnić inkluzyjną i jakościowo dobrą edukację oraz stworzyć wszystkim ludziom możliwość uczenia się przez całe życie.

Global Goal #16
POKÓJ, SPRAWIEDLIWOŚĆ I SILNE INSTYTUCJE
Cel #16 Promować istnienie pokojowych i inkluzyjnych społeczeństw, co umożliwi zrównoważony rozwój; zapewnić wszystkim ludziom dostęp do wymiaru sprawiedliwości; budować efektywne, odpowiedzialne i inkluzyjne instytucje na wszystkich szczeblach.
W AFS łączymy pokolenia, aby uczyć się szanować i docenić różnice, jakie są między nami
AFS jest otwartą społecznością aktywnych obywateli zaangażowanych w promowanie edukacji międzykulturowej jako skutecznego narzędzia do budowania porozumień między kulturami. Dzięki programom edukacyjnym oraz projektom społecznym nasi wolontariusze, uczestnicy, rodziny mogą stawać się świadomymi obywatelami świata.
Źródła

Newsletter AFS Polska
Nasz nowy newsletter! Tutaj dowiesz się co u nas słychać. Będziemy zamieszczać na bieżąco informacje z każdego Regionu, będziemy opowiadać jak się mają nasi podopieczni w Polsce i za granicą, co robią wolontariusze, jakie inicjatywy ma Zarząd i wiele wiele innych!

Connect: Magazyn online
Artykuły, wywiady i narzędzia edukacyjne stworzone przez szanowanych liderów i ekspertów. Poruszają tematykę edukacji międzykulturowej, edukacji obywatelskiej i wolontariatu.

Perspectives: Pomóc światu nauczyć się jak żyć razem i jak wzajemnie się rozumieć.
Blog pisany przez ekspertów AFS z całego świata. Ukazuje różnorodne perspektywy patrzenia na kulturę, edukację. Jest inspiracją dla czytelników do tego, aby stać się międzykulturowym liderem we własnej społeczności.

Edukacja Międzykulturowa wg AFS
Seria wnikliwych i zwięzłych esejów na temat podstawowych pojęć międzykulturowych na podstawie badań i praktycznych doświadczeń. Cykl tworzony jest przez ekspertów edukacyjnych AFS zajmujących się tematyką edukacji międzykulturowej.

Wolontariusze mają głos
Blog w którym wolontariusze opowiadają o swoich projektach.