2

Wolontariusz AFS Polska Roku 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który będziemy obchodzić 5 grudnia, ogłaszamy konkurs na Wolontariusza Roku! Zgłaszajcie Wolontariuszy AFS Polska, którzy według Was powinni zostać wyróżnieni – Wolontariusz, który zostanie wymieniony przez Was najwięcej razy, zostanie Wolontariuszem AFS Polska Roku 2019!

Wypełnić formularz może każdy – Wolontariusze, Uczniowie, Rodziny Goszczące czy sympatycy AFS! Doceńmy pracę naszych Wolontariuszy!

Zgłoszenia Wolontariuszy przyjmujemy do 30 listopada – ogłoszenie wyników odbędzie się 5 grudnia!

Zgłoś Wolontariusza AFS Polska!
Copy of goszczące kampania 2019(15)

Szkolenie "Misja, wartości i działanie Afs" dla nowych wolontariuszy

Najbliższe spotkanie „Misja, wartości i działanie AFS” dla osób zainteresowanych naszą organizacją oraz nowych wolontariuszy odbędzie się 30 listopada (sobota) o godzinie 18:00 online, przez platformę Zoom. 
Meeting ID: 542 408 8552
Link do spotkania.

Link do spotkania na Zoomie
Copy of goszczące kampania 2019-kopia 3

Praktyki studenckie w AFS Polska

Studiujesz stosunki międzynarodowe? 🌍 Kulturoznawstwo? 📚 Socjologię? 👫 Relacje międzykulturowe? ⛩ A może po prostu pasjonuje Cię edukacja międzykulturowa? 👩🏻‍🏫

Przyjdź na praktyki studenckie do AFS Polska! 📝 Czekamy w Krakowie właśnie na Ciebie! 🙌🏼

Praktyki można zrobić u nas w wielu obszarach: marketingu & social media, edukacji międzykulturowej, logistyki, relacji ze szkołami 💻 zrealizuj z nami swój autorski projekt praktyk lub my pomożemy Ci je zaprojektować!

Szukamy praktykantów przez cały rok! 📅 Zgłoś się już dzisiaj – [email protected]

Copy of goszczące kampania 2019-kopia 2

AFS ADAM & EVA - Program krótkiej wymiany Wolontariuszy i Rodziców AFS

AFS EVA program jest to tygodniowy program wymiany dla KOBIET – WOLONTARIUSZEK dedykowany dla mam goszczących, mam wysyłających, wolontariuszek oraz innych kobiet zaprzyjaźnionych z programem AFS. AFS ADAM program jest męskim odpowiednikiem wyżej opisanego programu. Dodatkowo, istnieje też wersja dla par: ADAM & EVA Couples.

Dowiedz się więcej o tym programie z informatora.

Najbliższa propozycja: Eva, mama goszczącą z Węgier zaprasza do siebie od 4 do 6 kobiet!

Zgłoś się!
Zrzut ekranu 2019-10-3 o 19.16.04

AFS Niemcy oferuje pełne stypendium na studia licencjackie na Karlshochschule International University!

AFS Germany oferuje pełne stypendium na studia licencjackie na Karlshochschule International University dla absolwenta programów AFS! Stypendium pokrywa wszystkie opłata za 3-letnie studia licencjackie. Deadline na aplikacje na rok akademicki 2020: 28 lutego 2020.
Dowiedz się więcej na temat stypendium
14

Prezentacja AFS Polska o międzykulturowych możliwościach w Waszej szkole

Zapraszamy bardzo serdecznie do zorganizowania prezentacji na temat możliwości jakie daje AFS Polska w kolejnym roku szkolnym. Dowiecie się Państwo o programach wymiany międzykulturowej za granicą oraz o możliwościach w Polsce, takich jak wolontariat lub goszczenie ucznia z innego kraju. Prezentację przygotują i poprowadzą nasi wolontariusze po wcześniejszym uzgodnieniu z Państwem zakresu i terminu spotkania.
Jeśli są Państwo zainteresowani możliwością zorganizowania prezentacji w Państwa szkole, uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia, które znajdziecie Państwo poniżej,
Prześlij zgłoszenie
Zrzut ekranu 2019-10-23 o 11.09.32

Szukamy darczyńców - firmy chętne do wsparcia uczniów w ich wymianach!

Szerzmy #AFSeffect i szukajmy możliwości dla przyszłych #AFSers !
Znacie firmy czy korporacje, które mogłyby zostać darczyńcami stypendiów dla uczestników programów AFS? Może już pracujecie w takiej firmie lub ktoś z Waszej rodziny, znajomych, sąsiadów?

Jeśli tak, prosiłabym o przekazanie naszego kontaktu do osób decyzyjnych w działach HR dużych firm czy korporacji, które mają możliwość dofinansowania takiego wyjazdu np. dla dzieci swoich pracowników.

Przykładem jest chociażby firma Ferrero, która rok w rok oferuje dwa stypendia dla dzieci swoich pracowników. Jest to bardzo korzystne wizerunkowo dla firmy, a nie jest związane ze zbyt dużym obciążeniem dla samej firmy, ponieważ:

1) wąskie grono osób mogących skorzystać z takiego programu (pracownicy muszą mieć dzieci w wieku od 15 do 18 lat)
2) rodzice muszą się zdecydować na wysłanie dziecka w daleki świat na 10 miesięcy (ew. 6 lub 3)
3) AFS Polska przeprowadza seminarium wyboru, tzn. firma nie musi brać na siebie ew. pretensji pracownika, jeśli to nie jego dziecko dostanie się do programu

Oprócz innych korzyści typu wdzięczność pracowników:
– firma może zobowiązać stypendystę np. do prowadzenia bloga, vloga czy też dostarczania materiałów z pobytu do gazetki zakładowej
– stypendysta może promować firmę
– AFS Polska może promować firmę zamieszczając informację o oferowanym stypendium na stronie, w mediach i naszym newsletterze

Oferta mecenatu AFS