Dod.rek. kampania FB(70)

Zapraszamy na piknik sąsiedzki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy osoby z Krakowa i okolic do udziału w pikniku sąsiedzkim organizowanym przez Miasto Kraków i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Partnerami projektu są PAL, TPD, CAS, SP 119, XIV LO i AFS Polska. Piknik odbędzie się 19.06, w godzinach 14:00-16:00 na terenie między ulicami ul. Jaremy 1 a ul. Lentza 2 i 4, przy Ogrodzie Społecznym.

Zapraszamy na wspólną zabawę! W programie m.in.: animacje dla dzieci, kącik malucha, przewidywana wizyta funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, modelowanie balonów, zabawy z chustą Klanzy, słodki poczęstunek (wata cukrowa, lody włoskie i popcorn).

Plakat

Konferencja online "Włączeni do działania"

Dlaczego ludzie angażują się w wolontariat? Jaką wartość dodaną może wnieść do naszego życia aktywność wolontariacka? Kto i jak może się w nią zaangażować? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą odpowiedzą organizatorzy i goście konferencji online „Razem włączeni do działania”, która odbędzie się już 19 czerwca 2021 roku o godzinie 16:00.

Podczas konferencji wystąpią:

  • Janina Ochojska, Założycielka i Prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej.
  • Siostra Małgorzata Chmielewska, Prezeska Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia
  • Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA oraz organizatorka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości;
  • Edwin Bendyk, Prezes Fundacji Batorego

Polecamy i zapraszamy do udziału!

Weź udział w konferencji

Najbliższe szkolenie Basic Training

Najbliższe szkolenie „AFS Basic Training” odbędzie się w czwartek, 27 maja 2021 o godzinie 18:00 (online – platforma ZOOM). By zalogować się do spotkania kliknij poniżej. Serdecznie zapraszamy naszych nowych wolontariuszy!

Weź udział w Basic Training
Dod.rek. kampania FB(35)
Dinner4Foreigner

Serdecznie zapraszamy sympatyków AFS z Poznania i najbliższych okolic do zaangażowania się w projekt Dinner4Foreiger organizowany przez NGO Logos. Celem projektu jest zaangażowanie migrantów w polskie społeczeństwo poprzez organizację wydarzeń kulinarnych, szczególnie międzykulturowych kolacji i pikników.

Aktualnie Logos szuka osób, które chciałyby zorganizować u siebie w domu międzykulturową kolację. Osoby, które się zgłoszą mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy Logos w kwestiach językowo-tłumaczeniowych, jak również tych dotyczących przygotowania jedzenia.

Dowiedz się więcej i dołącz
Warsztaty Międzykulturowe
III Edycja Warsztatów Edukacji Międzykulturowej online dla szkół

Zapraszamy nauczycieli do zapisywania swoich szkół, a uczniów do przekazania informacji o warsztatach swoim nauczycielom! Podczas warsztatów przekazujemy uczestnikom wiedzę związaną z międzykulturowością i pokażemy im, jak rozwijać kompetencje globalne. Masz pytania dotyczące warsztatów?

Zapraszamy do kontaktu mailowego na adres [email protected] Możesz również skontaktować się z nami wysyłając wiadomość na Facebooku do AFS Polska.

Dowiedz się więcej i zapisz swoją klasę
Dod.rek. kampania FB(36)
Nowość! Maseczki AFS do kupienia w naszym sklepie internetowym

Aby uprzyjemnić noszenie maseczek oraz przypomnieć, że czas pandemii to okres, w którym globalne obywatelstwo jest wyjątkowo ważną wartością, AFS Polska stworzyło własne maseczki, w charakterystycznych dla nas kolorach i wzorach.

Przygotowaliśmy pięć wersji kolorystycznych maseczek z grafiką AFS i jedną tęczową maseczkę okolicznościową. Maseczki można zamówić w naszym sklepie internetowym.

Sklep internetowy AFS Polska
e82ce960-3c67-4e79-a9dd-234d817105ad

V Akademia AFS Polska - ruszyły zapisy!

Serdecznie zapraszamy Wolontariuszy AFS do zapisywania się na V Akademię AFS Polska, która odbędzie się w tym roku w ostatni weekend września (25-27.09) w ośrodku Kalisianka w Woli Kalinowskiej, zaledwie 30 km od Krakowa. Pomimo wyjątkowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa mamy nadzieję, że już w tym miesiącu uda nam się spotkać we wspólnym gronie – oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Akademia to weekend szkoleniowo-integracyjny, podczas którego będziecie mogli lepiej poznać innych wolontariuszy, ale co ważne – zdobyć wiedzę i umiejętności podczas warsztatów. Warsztaty wybierać możecie w aplikacji zgłoszeniowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 września. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym przy ewentualnym przekroczeniu limitu liczby zgłoszeń będzie decydować ich kolejność.

Masz pytanie dotyczące Akademii? Zapraszamy do kontaktu z Prep Teamem, który odpowiada za przygotowanie tegorocznej Akademii: [email protected]

Formularz aplikacyjny
call peace camp 04.08

Rekrutacja dla członków Support Team i Trainers Team na PEACE Camp 2020

Rekrutacja dla członków Support Team i Trainers Team na PEACE Camp 2020 została otwarta!

W tym roku, ze względu na różne daty rozpoczęcia programów, wydarzenie odbędzie się w 3 terminach:
• pierwszy termin: 29 listopada do 3 grudnia 2020, Destelheide, Belgia,
• drugi termin: 13 grudnia do 17 grudnia 2020, Destelheide, Belgia,
• trzeci termin: 6 lutego do 10 lutego, Destelheide, Belgia.

Można aplikować zarówno na jeden, jak i na więcej terminów. Rekrutacja trwa do 1 września (23:59). Osoby, które zdecydują się aplikować prosimy o poinformowanie AFS Polska na adres mailowy [email protected]

Formularz aplikacyjny: https://bit.ly/3k9CezM

Czym zajmują się Trainers Team i Support Team?

Trainers Team
Zadania Trainers Team to zaprojektowanie i przeprowadzenie warsztatów oferowanych uczestnikom, w tym 2 warsztatów prowadzonych wspólnie z członkami Support Team, prowadzenie grup refleksyjnych i współpraca z resztą zespołu przy organizacji campu.

Support Team
Support team zadba o organizację logistyczną i zajęcia rekreacyjne dla uczestników, wesprze prowadzenie grup refleksyjnych, poprowadzi warsztaty wspólnie z trenerami i będzie współpracować z resztą zespołu przy organizacji campu.

Dowiedz się więcej
t4t dofinansowanie

Dofinansowanie do udziału w Training for Trainers

Mamy specjalną niespodziankę dla Wolontariuszy AFS Polska – dwa dofinansowania 100% do udziału w Training for Trainers.

Szkolenie EFIL Training for Trainers to coroczne wydarzenie skierowane do trenerów AFS aktywnych na poziomie krajowym (szczególnie trenerów z pewnym doświadczeniem) oraz nowych członków Europejskiego Zespołu Trenerów EFIL. Obejmuje ogólny rozwój kompetencji trenerów, co roku jest też realizowany jeden główny temat: tym razem warsztaty będą skupione na edukacji do globalnego obywatelstwa. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w dniach 20-28 września.

Na aplikację składają się wypełniony formularz aplikacyjny oraz list polecający od AFS Polska.

Organizatorzy na bieżąco monitorują sytuację związaną z pandemią COVID-19. Decyzja o tym, czy wydarzenie się odbędzie zostanie podjęta 17 sierpnia.

Dowiedz się więcej
vicolocorto

Wolontariat ESC we Włoszech w regionie Marche

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami wolontariatu koordynowanego przez organizację Vicolocorto – wśród proponowanych programów dostępne są m.in. nauka języka angielskiego i aktywności promocyjne, wolontariat sportowy oraz praca z imigrantami.

Wyjątkową cechą wolontariatu w Marche jest to, że co roku jednocześnie wolontariat odbywa około 30 osób – to wspaniała okazja, żeby poznać ludzi z całego świata, którzy myślą podobnie jak ty – również wierzą w siłę wolontariatu!

Organizatorzy nie wyznaczyli terminu aplikowanie, będą oceniać kandydatury na bieżąco. Programy mają rozpocząć się we wrześniu i trwają 6 miesięcy.

Więcej informacji o dostępnych programach i sposobie aplikowania znajdziesz w informatorze.


Dokładne terminy poszczególnych ofert wolontariatu znajdziesz tutaj: http://bit.ly/2w5vaji

Osoby, które zdecydują się aplikować prosimy o poinformowanie AFS Polska na adres [email protected]

Informator
wolontariat na węgrzech

Wolontariat ESC na Węgrzech

Lubisz uczyć języka angielskiego? Jesteś kreatywny? Zapraszamy do aplikowania na 9-miesięczny wolontariat ESC na Węgrzech, w mieście słońca Szeged

Głównym zadaniem wolontariusza będzie prowadzenie zajęć z angielskiego dla dzieci i młodzieży. Oprócz nauczania języka będzie się zajmował również promocją programów europejskich i ESC oraz pomagał w bieżących pracach na rzecz organizacji przyjmującej.

Oferta skierowana jest do osób w wieku 18-30 lat. Organizatorzy pokrywają koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia i oferują kieszonkowe. Aplikacje są przyjmowane do 1 sierpnia (do godz. 23:59).

Osoby, które zdecydują się aplikować, prosimy o poinformowanie o tym AFS Polska na adres mailowy [email protected]

Dowiedz się więcej
Basic Training

Szkolenie AFS Basic Training

Najbliższe szkolenie „AFS Basic Training” odbędzie się w piątek, 19 czerwca 2020 o godzinie 18:00 (online – platforma ZOOM). By zalogować się do spotkania kliknij poniżej. Serdecznie zapraszamy naszych nowych wolontariuszy!

Meeting ID: 852 7096 9543
Password: 531085

Weź udział w spotkaniu
v2x

Wolontariat EKS na Wyspach Kanaryjskich

Spędź 4 miesiące na La Palmie, gdzie zrealizujesz swój własny projekt i pomożesz lokalnej społeczności. Organizacja Mojo de Caña szuka dwóch wolontariuszy EKS w wieku 18-30 lat.

Miejscem pracy będzie urząd miasta Santa Cruz de La Palma, a do zadań wolontariusza będzie należało:
– organizowanie wydarzeń,
– promowanie programów EKS i Erasmus+,
– wysyłanie biuletynu,
– możliwość zrealizowania własnego projektu.

Organizatorzy pokrywają koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia i oferują drobne kieszonkowe. Przewidywany czas trwania wolontariatu to 1.07.2020-15.10.2020. Daty te będą dostosowane do rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

Osoby zainteresowane aplikacją proszone są o kontakt z organizatorami na adres mailowy: [email protected] Deadline aplikowania upływa 21 czerwca. Jeżeli zdecydujesz się aplikować, prosimy też o poinformowane AFS Polska na adres [email protected]

Dowiedz się więcej o organizatorze
kwadrat fiol-nieb

Komunikat AFS dot. wirusa COVID-19

Aby zapoznać się ze stanowiskiem AFS dot. koronawirusa (wirus COVID-19) kliknij tutaj.

PROGRAM AFS EVA

AFS EVA - programy krótkiej wymiany dla dorosłych kobiet

Nie jesteś już uczennicą, ale chciałabyś przeżyć swoją własną przygodę międzykulturową? Zapraszamy do zgłaszania się na program EVA. Ten program nie należy do oficjalnych programów wymiany w ramach AFS, zatem nie wymaga obszernej aplikacji, a także nie podlega pod ubezpieczenie AFS.

Idea programu jest taka, żeby dać możliwość przeżycia swojej krótkiej przygody międzykulturowej dorosłym wolontariuszom, uwzględniając ich wiek, zobowiązania zawodowe i wielorakie role społeczne, które implikują brak czasu na dłuższe wyjazdy.

Dwa kraje konsultują się między sobą na poziomie regionów wyrażając ochotę współpracy, następnie organizują grupę dla 4-6 kobiet, ustalają terminy i odbywa się wymiana.

Obecnie proponujemy dwa nowe miejsca, które chciałyby zorganizować program EVA we współpracy z Polską: Belgię i Włochy.

Formularz zgłoszeniowy
EYE 2020

Stypendia AFS dla uczestników European Youth Event

Mamy dla was 2 stypendia na wyjazd na European Youth Event, który odbędzie się w dniach 28-31 maja 2020 roku w Strasburgu. Ze stypendium AFS udział w wydarzeniu to tylko tylko 49 € + koszt dojazdu.
 
Czym jest EYE (European Youth Event)?
 
EYE to wydarzenia dla młodych aktywistów i wolontariuszy, w którym bierze udział ponad 10 000 uczestników. Na wydarzeniu reprezentowane jest 40 organizacji młodzieżowych. Co 2 lata EYE gromadzi młodych ludzi z całej Unii Europejskiej i nie tylko, aby mogli dzielić się swoimi pomysłami na temat przyszłości Europy.
 
Jakie są warunki ubiegania się o stypendium?
 
O stypendium mogą ubiegać się aktywni wolontariusze AFS, którzy nie brali jeszcze udziału w międzynarodowym wydarzeniu związanym z wolontariatem. Przedział wiekowy osób, które mogą aplikować to 18-30 lat.
 
Osoby ubiegające się o stypendium będą oceniane na podstawie ich aktywności w AFS Polska. Termin przesyłania aplikacji do EFILu i AFS to 19 stycznia 2019.
 
Więcej informacji na temat udziału w EYE znajdziesz tutaj.
 
Zapraszamy do zgłaszania swojej kandydatury na stypendium AFS: [email protected]
Formularz aplikacyjny EFIL
MID-STAY ORIENTATION

Rekrutacja Liderów na Mid-Stay Orientation Camp

Oficjalnie otwieramy rekrutację wolontariuszy na Mid-Stay Orientation. Udział w tym wydarzeniu to świetna okazja, żeby spędzić czas z naszymi AFSowymi uczniami i pomóc im jak najlepiej przeżyć ich międzykulturową przygodę w Polsce. Mid-Stay Orientation 2020 (MSO 2020) to przedostatni Camp organizowany dla uczniów goszczonych w Polsce w tym roku. Warsztaty, które będa prowadzone w trakcie tego wydarzenia, odbywają się w języku angielskim. Camp odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca 2020 w Teresinie (do którego można dojechać pociągiem SKM ze stacji Warszawa Śródmieście w około 30-40 minut).

W ramach rekrutacji poszukujemy Lidera Campu, Lidera Logistycznego i Liderów Grup. Aplikować można przez formularz (zamieszczony poniżej) do 20 stycznia 2020 roku.

Formularz zgłoszeniowy
wolontariat islandia

AFS Islandia poszukuje wolontariusza na 12-miesięczny program w stolicy!

AFS Islandia poszukuje wolontariusza, który:

  1. pomoże istniejącym lokalnym, islandzkim regionom, rozwijać się;
  2. pomoże w rozwoju nowych regionów i innych lokalnych struktur;
  3. będzie przeprowadzał szkolenia oparte o tematykę ICL (Intercultural Learning) nie tylko dla społeczności związanej z AFS, ale także tej niezaznajomionej z organizacją;
  4. pomoże AFS Islandia w egzekwowaniu tej części ich strategii, która odnosi się do tematyki ICL.

Wolontariat rozpocznie się między styczniem a marcem 2020 i planowany jest na 12 miesięcy. Wszelkie wydatki związane z podróżą, zakwaterowaniem, kieszonkowym, wyżywieniem oraz kursem językowym, zostaną pokryte przez grant Europejskiego Korpusu Solidarności.

Dowiedz się więcej o ofercie
MARKETING & COMMUNICATION VOLUNTEER

Marketing i komunikacja - wolontariat EVS w Norwegii

AFS Norwegia poszukuje wolontariusza EVS na okres dziesięciu miesięcy, począwszy od
lutego / marca 2020. Głównym zadaniem wolontariusza EVS będzie pomoc w dalszym rozwoju marki AFS w Norwegii i zwiększanie rozpoznawalności AFS jako organizacji edukacyjnej.

Konkretne zadania przewidziane dla wolontariusza to: opracowywanie strategii, budowanie lepszego zrozumienia naszych interesariuszy (zwłaszcza Generacji Z) i realizowanie różnych inicjatyw w zakresie komunikacji i marketingu. Wolontariusz będzie miał zapewnione zakwaterowanie, transport i kurs językowy.

spotkanie bożonarodzeniowe

Spotkania Bożonarodzeniowe AFS 🎅

Dołącz do spotkania w swoim Regionie

Region Mazowsze – Warszawa
15 grudnia od 10:00-14:30 w Warsztacie Warszawskim

Region Małopolska – Kraków
Oficjalne spotkanie bożonarodzeniowe – Piekary
15 grudnia o 16.00 w Liceum Ogólnokształcących Radosna Nowina 2000 w Piekarach koło Liszek

Spotkanie w ramach współpracy z partnerami na Azorach w Krakowie 14 grudnia o 10.00 spotkanie przy ul. Jaremy 1

Region Lubelszczyzna – Lublin
13 grudnia od 17:30-20:00 w III LO im. Unii Lubelskiej

Region Wielkopolska – Poznań
15 grudnia od 11:00-14:00 na ul. Ogrodowej 3 w Lusowie

v3

Odeszła od nas Wolontariuszka

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że odeszła od nas wspaniała Wolontariuszka, Członek Stowarzyszenia, Koordynator Rodzin Regionu Mazowsze, Członek Komisji Rewizyjnej, Mentor Rodzin, Mama Goszcząca, Mama Wysyłająca, Lider Grupy, Lider Logistyczny, Członek Zespołu Lotniskowego, Fundraiser, słowem jeden z kluczowych wolontariuszy, bez których AFS Polska nie mogłoby istnieć.

Agnieszko – dziękujemy za Twoje ogromne zaangażowanie, za pasję, za Twój wieczny optymizm i uśmiech, który zawsze będzie nam towarzyszył.

Pożegnanie Agnieszki będzie w czwartek, 5 grudnia, o godz. 17.00 w domu pogrzebowym Służew przy ul. Fosa obok kościoła św. Katarzyny w Warszawie. Msza św. w piątek, 6 grudnia, o godz. 11.00 w kościele Zofii Barat przy ul. Tanecznej. Pogrzeb na cmentarzu bródnowskim.

78175151_2580575295390347_7835366128661561344_n

Kolejne szanse na projekt ADAM i EVA

AFS EVA i ADAM to programy, które są propozycją tygodniowego projektu dla Wolontariuszek i Wolontariuszy, przynależących do AFS. Program dedykowany jest dla rodziców goszczących, rodziców wysyłających, wolontariuszek i wolontariuszy oraz innych osób zaprzyjaźnionych z programem AFS.

Aktualnie zapraszamy do aplikowania na
program ADAM w Hiszpanii i program EVA na Węgrzech

Jak aplikować?
Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza z podstawowymi danymi, który można znaleźć poniżej.

Aplikuj tutaj
78258566_10156283449672282_3927369849818316800_n

Inicjatywa "One Classroom" dla Szkół Partnerskich AFS

AFS Chiny zaprasza szkoły związane z AFS do zgłaszania się do inicjatywy „One Classroom”, w której bierze już udział wiele chińskich szkół. W ubiegłym roku program był realizowany we współpracy z Brazylią, Czechami, Indonezją, Kolumbią i Filipinami.

AFS Chiny propronuje lekcje w trzech różnych formatach: 1) lekcje wideo, 2) lekcje na żywo z klasą z innego kraju (40-50 min), 3) wymiana krótkich wideo między klasami. Niezależnie od wybranego formatu lekcje będą odbywały się regularnie. Sugerowana liczba spotkań między klasami to 4 spotkania w ramach jednego cyklu, realizowane np.raz w miesiącu lub raz w semestrze. Celem projektu jest wymiana doświadczeń i edukacja międzykulturowa. Wykorzystanie nowych technologii pozwoli na dużo szersze niż do tej pory dotarcie do uczniów z doświadczeniem międzykulturowym.

Tematy zajęć relizowanych w ramach „One Classroom” powinny koncentrować się na kulturze, edukacji, życiu codziennym i być dostosowane do zainteresowań nastolatków. Szkoła może wybierać tematy poszczególnych zajęć i zdecydować, czy cały cykl powinien być skoncentrowany na jednym wątku czy może bardziej zróżnicowany tematycznie.

Prosimy, by Szkoły Partnerskie AFS zgłaszały się na maila: [email protected]rg.

Nie jesteście Szkołą Partnerską AFS, ale chcecie wziąć udział w tej inicjatywie? Sprawdźcie naszą ofertę dla Szkół Partnerskich.

Oferta dla Szkół Partnerskich