Najbliższe szkolenie Basic Training

Termin najbliższego AFS Basic Training: TBA

magiczne_azory

Międzykulturowa wigilia na Azorach

3 grudnia 2022 roku na krakowskich Azorach będzie mieć miejsce spotkanie świąteczne, którego współorganizatorem jest AFS Polska. Wigilia odbędzie się w godzinach 10.00-13.00 w Szkole Podstawowej nr 119 znajdującej się przy ul. Czerwieńskiego 1.

Azory

Piknik sąsiedzki - Azory, Kraków

W sobotę 11 czerwca w dzielnicy Azory, w Krakowie przy Ogrodzie Społecznym między ul. Jaremy 1 a ul. Lentza 2 i 4, w godz. 10:00-14:00 odbędzie się piknik sąsiedzki, na który zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić miło i aktywnie czas w weekend. Na uczestników czeka wspólna zabawa. W programie animacje dla dzieci, kącik malucha, gry i zabawy oraz słodki poczęstunek.
Szczegóły
FB WYJEDŹ POZA SCHEMAT

Stypendium do Turcji

Zamieszkaj rok w Turcji dzięki stypendium AFS! Kwota dofinansowania do programu to 3000 €.
Turcja ma wiele atrakcji, które przyciągają turystów. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, pyszna kuchnia oraz tętniące życiem miasta to tylko niektóre z rzeczy jakich można doświadczyć w tym wielokulturowym kraju. Zainteresowanych skorzystaniem ze stypendium zapraszamy do kontaktu mailowego, liczba miejsc jest ograniczona.
Aplikuj
FB WYJEDŹ POZA SCHEMAT (1)

Stypendium do Japonii

Weź udział w wymianie zagranicznej AFS do Japonii. AFS Polska ma możliwość dofinansowania pobytu uczestnika na wymianie w tym wyjątkowym kraju. Japonia to przede wspaniała architektura, nowoczesne miasta, największy rozwój technologiczny na świecie oraz mieszanka kulturowa z całego globu. Jeżeli jesteś zainteresowany stypendium, skontaktuj się z nami mailowo. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października
Aplikuj
cc78f687-f2ef-e513-b374-0297b1b1b3f4

Otworzyliśmy rekrutację na programy zagraniczne 2022/23

Zapraszamy licealistów zainteresowanych spędzeniem za granicą roku, semestru lub trzech miesięcy do zapoznania się z ofertą programów dostępną na naszej stronie internetowej.  Do końca września będziemy ją poszerzać o kolejne atrakcyne programy i kraje, w związku z czym zapraszamy do regularnego wchodzenia na stronę lub obserwowania naszych mediów społecznościowych.
https://poland.afs.org/znajdz-program/?
241866282_10157788351097282_966986355448062580_n

IV edycja Warsztatów Edukacji Międzykulturowej AFS Polska

Pierwsze jesienne terminy VI edycji Warsztatów Edukacji Międzykulturowej online dla szkółpojawiły się już na naszej stronie. Podczas warsztatów przekażemy uczestnikom podstawową wiedzę związaną z międzykulturowością i pokażemy im, jak mogą rozwijać swoje kompetencje globalne, które są niezbędne do osiągania sukcesów edukacyjnych i zawodowych w XXI wieku.
Dowiedz się więcej i zapisz swoich uczniów
241389105_386939022782653_2643281979150621053_n

Nowy projekt wolontariatu EKS w biurze AFS Polska

Z radością informujemy, że AFS Polska otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Korpusu Solidarności, dzięki któremu w tym roku szkolnym będziemy mogli ponownie gościć dwóch wolontariuszy EKS. Projekt wolontariatu potrwa od października 2021 do września 2022 roku. .Więcej informacji na temat tego projektu wolontariatu ESC znajdziesz w poniższej broszurze.
Broszura informacyjna
9043710b-18e9-87dd-570b-b5077a3b37c0

Stoisko AFS na Poznańskim Targu Dobra

W dniu 19 września Wolontariusze AFS Polska i uczestnicy programu goszczeni w Regionie Wielkopolska wezmą udział w Poznańskim Targu Dobra, który odbędzie w Starym Zoo. Stoisko naszej organizacji będzie znajdowało się w strefie EDUKACJA. Dziękujemy Ewie Kobisz i Emilii Cebuli za wyjście z inicjatywą udziału w tym wydarzeniu i zorganizowanie stanowiska AFS Polska. Serdecznie zapraszamy osoby mieszkające w Poznaniu i okolicach do odwiedzenia nas podczas tego wydarzenia!
Dowiedz się więcej
Piknik-jesienny-2021 mały

Zapraszamy na piknik sąsiedzki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy osoby z Krakowa i okolic do udziału w pikniku sąsiedzkim organizowanym przez Miasto Kraków i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Piknik odbędzie się 18.09, w godzinach 11:00-14:00 na terenie między ulicami ul. Jaremy 1 a ul. Lentza 2 i 4, przy Ogrodzie Społecznym.
Dowiedz się więcej
Dod.rek. kampania FB(116)

VI Akademia Wolontariusza AFS Polska

Serdecznie zapraszamy Wolontariuszy i sympatyków naszej organizacji do udziału w VI Akademii Wolontariusza AFS Polska, która odbędzie się w dniach od 24-26 września w Jerzmanowicach, położonych pod Krakowem w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego.Zachęcamy do zgłoszenia się i wypełnienia formularza wszystkich, niezależnie do wieku, stażu i roli w AFS. Osoby towarzyszące są również mile widziane!
Dowiedz się więcej
Dod.rek. kampania FB(115)

Dołącz do zespołu Re-Entry Orientation!

Otworzyliśmy rekrutację do zespołu organizującego Re-Entry Orientation 2021! Camp odbędzie się w Jerzmanowicach pod Krakowem w dniach 11-12 września. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 sierpnia, a skład zespołu zostanie ogłoszony już 19 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do aplikowania zarówno doświadczonych, jak i nowych wolontariuszy – każdy znajdzie rolę dla siebie!
Formularz zgłoszeniowy
221871598_10157701716307282_6244690736675412399_n

Dołącz do zespołu AFS Polska!

Otworzyliśmy właśnie rekrutację na stanowisko pracownika ds. marketingu i komunikacji. Zadania przewidziane na tym stanowisku to m.in. prowadzenie naszych kanałów w mediach społecznościowych, administrowanie stroną internetową oraz wydawanie newslettera. Szczegółowe informacje o zakresie obowiązku i wymaganiach znajdują się w ofercie pracy zamieszczonej poniżej.
Dowiedz się więcej
screen insta włączeni

Konferencja online "Włączeni do działania"

Dlaczego ludzie angażują się w wolontariat? Jaką wartość dodaną może wnieść do naszego życia aktywność wolontariacka? Kto i jak może się w nią zaangażować? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą odpowiedzą organizatorzy i goście konferencji online „Razem włączeni do działania”, która odbędzie się już 19 czerwca 2021 roku o godzinie 16:00.
Dowiedz się więcej
600×600

Dinner4Foreigner

Serdecznie zapraszamy sympatyków AFS z Poznania i najbliższych okolic do zaangażowania się w projekt Dinner4Foreiger organizowany przez NGO Logos. Celem projektu jest zaangażowanie migrantów w polskie społeczeństwo poprzez organizację wydarzeń kulinarnych, szczególnie międzykulturowych kolacji i pikników.
Dowiedz się więcej
Warsztaty Międzykulturowe

III Edycja Warsztatów Edukacji Międzykulturowej online dla szkół

Zapraszamy nauczycieli do zapisywania swoich szkół, a uczniów do przekazania informacji o warsztatach swoim nauczycielom! Podczas warsztatów przekazujemy uczestnikom wiedzę związaną z międzykulturowością i pokażemy im, jak rozwijać kompetencje globalne.
Dowiedz się więcej
Dod.rek. kampania FB(36)

Nowość! Maseczki AFS do kupienia w naszym sklepie internetowym

Aby uprzyjemnić noszenie maseczek oraz przypomnieć, że czas pandemii to okres, w którym globalne obywatelstwo jest wyjątkowo ważną wartością, AFS Polska stworzył własne maseczki, w charakterystycznych dla nas kolorach i wzorach.
Przejdź do sklepu internetowego
kwadrat fiol-nieb

Komunikat AFS dot. wirusa COVID-19

Aby zapoznać się ze stanowiskiem AFS dot. koronawirusa (wirus COVID-19) kliknij tutaj.
vicolocorto

Wolontariat ESC we Włoszech w regionie Marche

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami wolontariatu koordynowanego przez organizację Vicolocorto – wśród proponowanych programów dostępne są m.in. nauka języka angielskiego i aktywności promocyjne, wolontariat sportowy oraz praca z imigrantami. Wyjątkową cechą wolontariatu w Marche jest to, że co roku jednocześnie wolontariat odbywa około 30 osób – to wspaniała okazja, żeby poznać ludzi z całego świata, którzy myślą podobnie jak ty – również wierzą w siłę wolontariatu!Organizatorzy nie wyznaczyli terminu aplikowanie, będą oceniać kandydatury na bieżąco. Programy mają rozpocząć się we wrześniu i trwają 6 miesięcy.
Więcej informacji o dostępnych programach i sposobie aplikowania znajdziesz w informatorze.

Dokładne terminy poszczególnych ofert wolontariatu znajdziesz tutaj: http://bit.ly/2w5vaji

Osoby, które zdecydują się aplikować prosimy o poinformowanie AFS Polska na adres [email protected]
Informator
PROGRAM AFS EVA

AFS EVA - programy krótkiej wymiany dla dorosłych kobiet

Nie jesteś już uczennicą, ale chciałabyś przeżyć swoją własną przygodę międzykulturową? Zapraszamy do zgłaszania się na program EVA. Ten program nie należy do oficjalnych programów wymiany w ramach AFS, zatem nie wymaga obszernej aplikacji, a także nie podlega pod ubezpieczenie AFS. Idea programu jest taka, żeby dać możliwość przeżycia swojej krótkiej przygody międzykulturowej dorosłym wolontariuszom, uwzględniając ich wiek, zobowiązania zawodowe i wielorakie role społeczne, które implikują brak czasu na dłuższe wyjazdy. Dwa kraje konsultują się między sobą na poziomie regionów wyrażając ochotę współpracy, następnie organizują grupę dla 4-6 kobiet, ustalają terminy i odbywa się wymiana. Obecnie proponujemy dwa nowe miejsca, które chciałyby zorganizować program EVA we współpracy z Polską: Belgię i Włochy.
Formularz zgłoszeniowy
78175151_2580575295390347_7835366128661561344_n

Kolejne szanse na projekt ADAM i EVA

AFS EVA i ADAM to programy, które są propozycją tygodniowego projektu dla Wolontariuszek i Wolontariuszy, przynależących do AFS. Program dedykowany jest dla rodziców goszczących, rodziców wysyłających, wolontariuszek i wolontariuszy oraz innych osób zaprzyjaźnionych z programem AFS. Aktualnie zapraszamy do aplikowania na program ADAM w Hiszpanii i program EVA na Węgrzech. Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza z podstawowymi danymi, który można znaleźć poniżej.
Aplikuj tutaj
78258566_10156283449672282_3927369849818316800_n

Inicjatywa "One Classroom" dla Szkół Partnerskich AFS

AFS Chiny zaprasza szkoły związane z AFS do zgłaszania się do inicjatywy „One Classroom”, w której bierze już udział wiele chińskich szkół. W ubiegłym roku program był realizowany we współpracy z Brazylią, Czechami, Indonezją, Kolumbią i Filipinami. AFS Chiny propronuje lekcje w trzech różnych formatach: 1) lekcje wideo, 2) lekcje na żywo z klasą z innego kraju (40-50 min), 3) wymiana krótkich wideo między klasami. Niezależnie od wybranego formatu lekcje będą odbywały się regularnie. Sugerowana liczba spotkań między klasami to 4 spotkania w ramach jednego cyklu, realizowane np.raz w miesiącu lub raz w semestrze. Celem projektu jest wymiana doświadczeń i edukacja międzykulturowa. Wykorzystanie nowych technologii pozwoli na dużo szersze niż do tej pory dotarcie do uczniów z doświadczeniem międzykulturowym. Prosimy, by Szkoły Partnerskie AFS zgłaszały się na maila: [email protected]rg

Nie jesteście Szkołą Partnerską AFS, ale chcecie wziąć udział w tej inicjatywie? Sprawdźcie naszą ofertę dla Szkół Partnerskich.
Oferta dla Szkół Partnerskich