Wybierz program

  • Afryka
  • Ameryka Łacińska
  • Ameryka Północna
  • Azja
  • Europa
IMG_9892

Na czym polega program AFS?

Uczestnik programu spędza rok, semestr lub trymestr za granicą. Mieszka w rodzinie goszczącej i obowiązkowo uczęszcza do szkoły.

Udział w programie nie ogranicza się jednak do zajęć szkolnych i nauki języka, ale daje możliwość zanurzenia się w obcej kulturze, zdobycia umiejętności radzenia sobie w zaskakujących sytuacjach oraz zawarcia przyjaźni z ludźmi z całego świata.

Dowiedz się więcej, na czym polega program AFS

To nie jest rok z życia, ale całe życie w ciągu roku.

„Zdecydowanie mogę odróżnić w moim życiu czas „przed” i „po” programie AFS. Nigdy nie stałabym się osobą, którą jestem teraz, gdyby nie AFS. Wymiana zdecydowanie zmieniła moje życie.”

-Mela Cabrera, uczennica wymiany z Paragwaju do Japonii

Jak mogę zostać uczestnikiem programu AFS?

Dowiedziałeś się już o programie AFS w internecie lub spotkałeś nasz zespół osobiście. Teraz jesteś gotowy do aplikowania! Zobacz jak będzie wyglądała Twoja podróż:
STEP1

Znajdź program i wyślij zgłoszenie

Zacznij od wypełnienia formularza zgłoszeniowego, a następnie pełnej aplikacji. Musimy poznać Ciebie, Twoje zainteresowania i oczekiwania, żeby wspólnie wybrać najlepszy program.

Formularz zgłoszeniowy
STEP2_ST

Zostałeś zakwalifikowany!

Po zaakceptowaniu pełnej aplikacji weźmiesz udział w seminarium rekrutacyjnym. Dwa tygodnie później otrzymasz decyzję o zakwalifikowaniu do programu.

Zdobądź dodatkowe punkty do rekrutacji!
STEP3

Weź udział w seminarium przygotowującym

Spotkanie odbywa się w czerwcu i właśnie tam zaczyna się Twoja przygoda! Seminaria AFS pomogą Ci w monitorowaniu indywidualnych i kulturowych możliwości rozwoju.

STEP4_ST

Wejdź na pokład samolotu i poznaj świat

Wolontariusze, rodziny goszczące i pracownicy AFS dołożą wszelkich starań, by ta podróż stała się międzykulturową przygodą, która na zawsze odmieni Twoje życie!

Jesteś gotowy, żeby poznać świat? Dowiedz się, jak wygląda


PROCEDURA REKRUTACJI

Stypendia

Organizacja AFS pomaga młodym ludziom wyjechać za granicę bez względu na ich sytuację finansową. W związku z tym, AFS współpracuje z przedsiębiorstwami oraz indywidualnymi darczyńcami, by pomóc w sfinansowaniu programu oferując pełne i częściowe stypendia.

Aplikuj na wymianę międzykulturową, zawalcz o stypendium AFS w trakcie rekrutacji i wyjedź na program roczny w roku szkolnym 2020/2021!

Dostępne stypendia AFS w tym cyklu rekrutacji:
1 stypendium na program roczny – spędź 316 dni w Tajlandii za 4 550 €*!
*Cena regularna to 7 550 €.
2 stypendia na program roczny – spędź 303 dni w Hong Kongu za 5 950 €*!
*Cena regularna to 8 200 €.
– 2 stypendia na program roczny – spędź 338 dni na Kostaryce za 5 950 €*!
*Cena regularna to 8 150 €.
1 stypendium na program roczny – spędź 310 dni w Rosji za 3 850 €*!
*Cena regularna to 6 200 €.
1 stypendium na program roczny – spędź 349 dni w Chile za 5 450 €*!
*Cena regularna to 7 190,00 €.

Dowiedz się więcej o dostępnych stypendiach

Otwórz swój świat na nowe możliwości

Przygoda międzykulturowa z AFS może zmienić Twoje życie na zawsze! Nazywamy to #AFSeffect
STU_GLOBAL

Otwarcie na świat

Zamieszkaj z nową rodziną za granicą. Ciesz się innymi tradycjami. Poświęć czas, by pogłębić swoją wiedzę i docenić inne perspektywy, kultury, religie i wartości.

STU_CHANGE

Nowe perspektywy

Otwórz się na nowe spojrzenie na świat i pomóż innym zobaczyć go z Twojej perspektywy. Zbuduj mosty między różnymi kulturami poprzez zawarcie przyjaźni na całe życie.

STU_FLUENT

Nowe umiejętności

Idź do nowej szkoły, naucz się nowego języka i znajdź sposób na poznanie ludzi pochodzących z innych kultur i środowisk – te umiejętności zabierzesz ze sobą do domu i będziesz z nich korzystać całe życie.

STU_YOU

Nowy Ja

Odkryj na nowo siebie i swoje miejsce w świecie. Naucz się, jak obrócić trudne sytuacje w cenne możliwości rozwoju.

AFS-students

Jak sprawić, by Twoi rodzice zgodzili się na wyjazd?

AFS to wiodący program edukacyjny dla młodzieży, wspierany i prowadzony przez wykwalifikowanych pracowników i wolontariuszy. Od 1947 roku AFS pomaga młodym ludziom rozwijać praktyczne umiejętności i wiedzę, cenione przez uczelnie i pracodawców, potrzebne do osiągnięcia sukcesu w globalnym świecie. Program AFS daje młodzieży możliwość poznawania świata poza ich własną społecznością i stawania się pewnymi siebie w kontaktach z ludźmi pochodzącymi z innych krajów i kultur.

Przeczytaj, dlaczego AFS jest właściwym wyborem

Ucz się i odkrywaj zupełnie Nowy Świat

Misją programu AFS jest przekucie każdego doświadczenia w okazję do nauki. Nasi wolontariusze i pracownicy poprowadzą Cię przez Twoją wymianę z pomocą programu stworzonego przez pedagogów AFS i ekspertów z całego świata „AFS Student Learning Journey”. Seminaria oraz comiesięczne spotkania z wyszkolonymi wolontariuszami pomogą Ci w pełni skorzystać z wymiany i przygotują na doświadczenia międzykulturowe w dalszym życiu.

Jak AFS przygotuje Cię do udziału w programie