Specjalista ds. programów międzykulturowych [Intercultural Programs Specialist]
Stowarzyszenie AFS Polska Programy Międzykulturowe
AFS Polska Programy Międzykulturowe jest stowarzyszeniem będącym częścią międzynarodowej organizacji non-profit, której głównym celem jest tworzenie bardziej sprawiedliwego i pokojowego świata poprzez edukację międzykulturową rozwijającą umiejętności interpersonalne i kompetencje globalne. Nasze cele realizujemy głównie poprzez programy wymiany międzykulturowej młodzieży szkolnej. Nasza działalność oparta jest na wolontariacie, a naszymi najważniejszymi wartościami są: godność, szacunek dla różnic kulturowych, harmonia, wrażliwość i tolerancja.
Zakres obowiązków
· kontakt osobisty, telefoniczny, mailowy i listowny z placówkami oświatowymi i urzędami, wolontariuszami i uczestnikami programów wymiany we współpracy z dyrektorem,
· prowadzenie korespondencji z biurami partnerskimi AFS z innych krajów we współpracy z dyrektorem,
· organizacja cyklicznych szkoleń i prezentacji wg określonych standardów,
· pomoc w przygotowaniu seminariów dla uczestników wymian wg określonych standardów,
· pomoc w koordynacji i nadzorowaniu projektów rozwojowych wolontariuszy.
Nasze wymagania
· wyższe wykształcenie
· znajomość języka polskie w mowie i w piśmie na poziomie C2,
· znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie na poziomie min. B2,
· umiejętność współpracy z ludźmi zróżnicowanymi wiekowo i kulturowo,
· dobra organizacja pracy własnej i umiejętność ustalania priorytetów,
· umiejętność pracy w zespole,
· obowiązkowość, sumienność, dokładność i elastyczność,
· komunikatywność i łatwość nawiązywania dobrych relacji,
· wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne,
· znajomość pakietu Microsoft Office, obsługa poczty elektronicznej.
Oferujemy
· pracę w rozwijającej się międzynarodowej organizacji, która jest częścią wielkiej światowej sieci z ponad stuletnią tradycją,
· pracę z ambitną, pozytywną młodzieżą,
· możliwość rozwoju w zakresie kompetencji osobistych i edukacji międzykulturowej,
· pracę z dużymi możliwościami realizacji swoich pomysłów i wizji
· szkolenie ze struktur i charakteru organizacji
· pracę w międzynarodowym środowisku dającą możliwości rozwoju zawodowego
Miejsce pracy: Kraków, Rzeźnicza 4 (praca stacjonarna)
Wymiar godzinowy: pełny etat (od poniedziałku do piątku)
Rekrutacja składa się z 3 etapów. Pierwszym, po zgłoszeniu kandydatury u przesłaniu CV, jest wykonanie 3 zadań. Szczegóły kandydat otrzymuje drogą mailową.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na [email protected]
Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie AFS Programy Międzykulturowe Polska w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.”