Znana ze swoich lasów deszczowych, plaż i miejskiego życia, brazylijska społeczność składa się z rdzennej ludności, Portugalczyków, Europejczyków i afrykańskich przodków. Brazylia jest domem karnawału, czyli sławnego na cały świat święta, jak również festiwali w sąsiedztwach, parad ulicznych oraz jedynej w swoim rodzaju sceny muzycznej.

Nastolatkowie w Brazylii spędzają swoje weekendy odwiedzając się w domach, chodząc do kawiarni i centrum miasta. Przez cały rok jest wiele festiwali, na które można pójść, w tym znany na cały świat Karnawał. Po szkole, młodzi ludzie często uczęszczają na dodatkowe lekcje języka w prywatnych instytutach językowych oraz uczą się muzyki, sztuki lub tańca. Szkoły rzadko oferują zajęcia dodatkowe, ale jest wiele organizacji społecznych, w których można zostać wolontariuszem i poznać nowych ludzi. Sporty, szczególnie piłka nożna są bardzo popularne wśród chłopców i dziewczyn.

Ludzie i społeczność

Brazylijczycy są bardzo otwarci i czuli.

Rodzina goszcząca

Uczestnicy programu mieszkają zazwyczaj na terenach miejskich w całej Brazylii. Rodzice często są nadopiekuńczy, szczególnie w stosunku do córek. Właśnie dlatego zawsze trzeba informować ich o swoich planach i pomagać przy pracach domowych.

A photo posted by Estefanía Chaile (@eschaile) on Mar 28, 2016 at 4:02pm PDT

Szkoła

Będziesz uczęszczać do prywatnego lub publicznego liceum. Lekcje w szkołach odbywają się w systemie zmianowym – od 7 rano do południa lub od 13 do 18. Jest około 10 podstawowych przedmiotów, których wszyscy uczniowie muszą się uczyć oraz fakultety, takie jak sztuka czy gotowanie. Nie wszystkie szkoły wymagają mundurka. Jeśli tak, to najprawdopodobniej będą to jeansy i szkolny podkoszulek.

Język

Oficjalnym językiem w Brazylii jest portugalski, ale wiele osób rozumie angielski. Podstawowa znajomość angielskiego będzie pomocna. Będziesz uczestniczyć w lekcjach języka zapewnionych przez AFS przed wyjazdem do Brazylii, a lokalni wolontariusze mogą zaaranżować dla Ciebie niezależną naukę języka w pierwszych miesiącach.

❤️

A photo posted by Martina Denti (@martinadenti_) on Sep 20, 2016 at 12:44pm PDT

A photo posted by Barbara Miranda (@babsimi) on Feb 18, 2016 at 4:21am PST

Jedzenie

W Brazylii posiłki są czasem spędzanym z rodziną i mimo że śniadanie jest lekkie, to lunch i kolacja składają się z ogromnych porcji. Brazylijskie jedzenie jest dość ciężkie i składa się z grillowanego mięsa, ryb, gulaszu z kurczaka, białego ryżu, fasoli oraz farofa orfarinha (mąka z manioka). Posiłki są zazwyczaj serwowane z carne (wołowiną) oraz sałatką. Rozmaite owoce i warzywa są dostępne przez cały rok.

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Brazylia