Hong Kong jest nowoczesnym, ruchliwym, gęsto zaludnionym miastem z imponującą linią horyzontu. Pomimo swojego statusu, jako kluczowe finansowe i handlowe centrum Azji, znajdziesz tu wiele sklepów z medycyną ziołową, ulicznych wróżbitów oraz ptaki w klatkach zabierane na spacer po miejscowych parkach. Hong Kong jest domem dla wielu różnych religii i tradycji, na które wpłynęła chińska i brytyjska kultura.

Nastolatkowie w Hong Kongu traktują swoją edukację bardzo poważnie. Wolny czas jest spędzany z rodziną i krewnymi. W szkołach istnieje wiele klubów (netball, klub atletyczny, debaty, aktorstwo, klub historyczny itd.) oraz zajęcia dodatkowe, gdzie możesz znaleźć przyjaciół. Wychodząc ze znajomymi, koniecznie spróbuj karaoke.

Rodzina goszcząca i społeczność

Najprawdopodobniej będziesz mieszkać w miejskiej okolicy na lądzie lub na otaczających obszarach. Powszechne jest, że rodzice pracują do późna, a dziadkowie żyją z rodziną w niewielkim mieszkaniu. Szanowanie wymagań oraz czasu rodzinnego rodziców goszczących jest ważne. Rodziny jedzą wspólnie w domu w ciągu tygodnia. Możesz spodziewać się wspólnych wyjść w weekendy (szczególnie niedzielny yum cha – lunch) i wyjazdów do Chin kontynentalnych.

Szkoła

Będziesz uczęszczać do szkoły średniej, w której lekcje są prowadzone po angielsku (EMI) albo chińsku (CMI). EMI i CMI są publicznymi liceami z podstawowymi przedmiotami oraz fakultetami takimi jak turystyka, muzyka czy chińska literatura. Twoja szkoła będzie intensywna, wymagająca i bardzo skupiona na nauce. Rok szkolny zaczyna się we wrześniu i kończy w lipcu, a lekcje trwają około 8 godzin dziennie. Większość lekcji jest prowadzonych w formie wykładów, a uczniowie noszą mundurki.

First day of school ✔

A photo posted by Margherita Dugnani (@margherita_dugnani) on Sep 1, 2016 at 4:30pm PDT

A photo posted by 曾素盈/Antonia (@ann_jv) on Jan 22, 2016 at 10:14pm PST

Język

Angielski i chiński (najczęściej kantoński) są urzędowymi językami w Hong Kongu. Powinieneś mieć podstawową znajomość angielskiego przed wyjazdem i być przygotowanym na naukę kantońskiego. AFS zapewni lekcje kantońskiego na początku programu.

Jedzenie

Hong Kong oferuje wiele rozkoszy dla kubków smakowych. Podstawowy posiłek składa się z ryby, mięsa, jajek, warzyw oraz ryżu lub makaronu. Większość posiłków jest smażona lub gotowana na parze. Sałatki, surowe warzywa i nabiał są dostępne w Hong Kongu. Wiele uczniów przynosi do szkoły lunch z ryżu i mięsa.

A photo posted by 嚴君意 (@chiaradugo99) on Apr 25, 2016 at 6:36am PDT

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Hong Kong