Indie to kraj z drugą największą ludnością na świecie, dziesiątkami religii i jeżyków. Żyjące tam grupy etniczne tworzą piękną i wielka kulturę. W kraju rzeki Ganges i szczytów Himalajów odkryjesz niezliczoną ilość kolorowych tradycyjnych saris jak również nowoczesnych ubrań, nauczysz się Yogi i zobaczysz mnóstwo straganów ze smażonymi warzywami i rybami.

Uprawianie i oglądanie sportu, chodzenie na zakupy lub na plażę to popularne zajęcia nastolatków, lecz ich priorytetem jest szkolą. Młodzi spędzają dużo czasu po lekcjach ucząc się, a chodzenie na randki nie jest czymś popularnym.

Ludzie w Indiach

Pokora, spokój i szacunek dla starszych są gruntowymi wartościami dla mieszkańców Indii. Dzielenie się z innymi i wspólnotą również jest bardzo ważne – możesz nawet dzielić się jedzeniem ze swojego talerza albowiem jest to znak bliskości. Mieszkańcy Indii zwracają większą uwagę na potrzeby grupy niż jednostki. Ludzie raczej nie są bezpośredni, rzadko też ktoś odmówi Ci na zaproszenie. Wegetarianizm jest powszechny w Indiach.

A photo posted by Kate Gilbert (@kaaycoo) on Nov 22, 2015 at 9:15am PST

Rodzina goszcząca i społeczeństwo

Możesz być goszczony w dowolnym miejscu. Obojętnie gdzie będziesz, kilka generacji z tej samej rodziny często żyje razem, a decyzje, co do edukacji lub małżeństwa są rzadko podejmowane bez rozmowy z innymi członkami rodziny. Dlatego uważają, że powinieneś spędzać jak najwięcej czasu z resztą domowników, a nie siedzieć sam w swoim pokoju.

Szkoła

Indyjski system edukacji jest dosyć wymagający. Zapewne będziesz uczęszczać do 2 klasy liceum w szkole publicznej. W zależności od regionu, w którym będziesz mieszkać, Twój rok szkolny może się zacząć w marcu (Delhi) lub w czerwcu (południe). Będziesz musiał wybrać jeden z czterech profilów klas: inżynieria, medycyna, handel lub sztuka. Uczniowie na wymianie najczęściej wybierają sztukę, gdzie uczą się ekonomii, historii, filozofii, socjologii itp. Powinieneś również spróbować zajęć ponadprogramowych, które są proponowane przez szkolę jak np. rysunek, grupy dyskusyjne, krykiet lub koszykówka.

A photo posted by Kate Gilbert (@kaaycoo) on May 3, 2016 at 12:55am PDT

मुझे भारत पसंद है

A photo posted by Olivia Persson (@oliviaperss0n) on Jul 16, 2016 at 6:21am PDT

Język

Hindi i angielski są urzędowymi językami, lecz możesz oczekiwać, że będziesz głownie mówić po angielsku podczas swojej wymiany i dlatego powinieneś dobrze go znać przed wyjazdem. Indyjska Konstytucja uznaje 22 języki oraz dialekty i gwary w zależności od regionu.

Jedzenie

Gastronomia to duża część indyjskiej kultury i jak sobie możesz wyobrazić jest bardzo zróżnicowana w zależności od regionów. Pełne smaków i często pikantne posiłki są dobrym momentem, aby rozmawiać i być ze swoją rodziną goszczącą. Indyjska kuchnia ma w sobie dużo warzyw, ryżu, ale rzadko mięsa, co pozwala wegetarianom na duży wybór.

A photo posted by Kat Lewis (@lewis.kat) on Aug 2, 2015 at 2:09am PDT

Dostępne programy w kraju Indie