Ceremonia parzenia herbaty, artystyczne ogrody i ciche świątynie wraz z szybkimi pociągami, uderzającą wydajnością i super-nowoczesnymi wieżowcami są istotne dla dynamicznie rozwijającej się kultury japońskiej.

Życie społeczne japońskich nastolatków przeważnie toczy się wokół szkole i w pozalekcyjnych klubach sportowych (baseballu, piłki nożnej, koszykówki, judo, kendo lub japońskiej szermierce i karate) czy kultury (angielskiego, radiofonii, kaligrafii, ceremonii parzenia herbaty, dramatu, orkiestry, gotowania, nauk ścisłych i matematyki). Japońskie nastolatki również lubią kulturę kawaii (wszystko jest ładne i sympatyczne), J-Pop (japońska muzyka pop), mangę i anime. Karaoke (śpiewanie) z przyjaciółmi jest również bardzo popularne. Powroty do domów o późnej porze nie zdążają się często wśród nastolatków.

 

Another Day, Another Yukata Another Picture With My Host Sister ✨ #yukata #exchangestudent #japan #funtimes

A photo posted by Daryan | ダリヤン (@daryan_schultz) on Aug 14, 2016 at 6:05am PDT

Rodzina goszcząca i społeczeństwo

Możesz mieszkać w dowolnym miejscu w Japonii, ale najprawdopodobniej na obszarach podmiejskich i wiejskich. Japońskie społeczeństwo ma również silny szacunek dla starszeństwa. Utrzymywanie czystości w domu jest również priorytetem, dlatego warto pamiętać, aby pomagać rodzinie goszczącej w codziennych obowiązkach i zajęciach. W większości rodzin japońskich tradycyjne potrawy są ważne, a posiłki są wspólne. Ważną kwestią jest również zdejmowanie butów i ich zmienianie na kapcie, gdy wejdziesz do jakiegokolwiek domu.

Szkoła

Edukacja i osiągnięcia naukowe to najważniejsze priorytety w Japonii. Szkoły w Japonii są od kwietnia do marca (od poniedziałku do piątku, od 8.30 do 15.30). Będziesz w niej nosić mundurek i dojeżdżać rowerem, autobusem lub pociągiem. Wszyscy uczniowie biorą udział w festiwalu kultury i festiwalu sportowym, które odbywają się co roku. Po zakończeniu szkoły będziesz uczestniczyć w tradycji zwanej souji, kiedy wszyscy się spotkają przez 30 minut, aby pomóc w sprzątaniu szkoły i okalającego terenu. Możesz również dołączyć do innych klubów i zajęć pozalekcyjnych.

Jedzenie

Jedzenie jest sztuką w Japonii, a twoja rodzina goszcząca najprawdopodobniej będzie przygotowywała wspaniałe posiłki. Japońska dieta składa się głównie z ryżu, makaronu, świeżych warzyw, owoców, mięsa (głównie wieprzowiny i kurczaka) i owoców morza. Posiłki są spożywane pałeczkami. Ryż i zielona herbata są częścią prawie każdego posiłku. Na deser można spróbować tradycyjnych wagashi, które zawierają smaczne poczęstunki, takie jak mochi (rodzaj kuleczki z ugotowanego ryżu), z dodatkiem pasty ze słodkiej, czerwonej fasoli czy czarnego sezamu.

Language

Japoński jest oficjalnym językiem Japonii i podstawowa znajomość języka przed wyjazdem będzie pomocna. Szkoła goszcząca i AFS zorganizują dla Ciebie lekcje językowe po przyjeździe.

A photo posted by デア (@nadiavirdhani) on Sep 21, 2016 at 4:23am PDT

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Japonia