Doświadcz magii Malezji – bogatego kolażu kultur, nowoczesnych budynków sąsiadujących z tradycyjnymi targami pełnymi przyprawami, lasów deszczowych obfitujących w rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki. Różnorodność etniczna i religijna Malezji jest świętowana przez cały rok poprzez różne wielokulturowe festiwale. Dzięki tak zróżnicowanej etnicznie populacji, muzułmańskie, hinduskie, buddyjskie i chrześcijańskie święta mają miejsce w całym kraju.

Malezyjscy nastolatkowie uwielbiają sport – piłkę nożną i badmintona, filmy oraz chodzenie po sklepach. Uczęszczanie na dodatkowe zajęcia jest też bardzo powszechne. Nie zachęca się ich do randkowania.

Rodzina goszcząca i społeczność

Twoja rodzina goszcząca może należeć do jednej z następujących grup etnicznych: Malajów, Chińczyków lub Hindusów. Niezależnie, do jakiej rodziny trafisz, dalsza rodzina często mieszka pod jednym dachem, a jej starsi członkowie są bardzo szanowani. Rodzice lubią być brani pod uwagę, gdy ich dziecko podejmuje decyzje. Mimo, że możesz trafić na rodzinę w całej Malezji to uczniowie zazwyczaj mieszkają na terenach miejskich lub podmiejskich.

#mybigfamily 💕🐰

A photo posted by •Horváth Szonja• (@szonja06) on Apr 17, 2016 at 6:41am PDT

Szkoła

Będziesz uczęszczać do publicznej szkoły średniej, która trwa w większości regionów od poniedziałku do piątku (7:30 do 13:30) lub od niedzieli do czwartku. Będziesz mieć możliwość wyboru ścieżki nauki z pomiędzy nauk ścisłych, nauk humanistycznych, handlu i nauk technicznych. Uczniowie noszą mundurki i podczas gdy większość zajęć prowadzona jest w języku malajskim, to matematyka i nauki ścisłe są nauczane w języku angielskim. Szkoły odgrywają ważną rolę w malajskim społeczeństwie, większą niż tylko nauczanie. Są one też miejscem, w którym wpajane są wartości moralne. Rola nauczyciela jest bardzo ważna i obdarzana najwyższym szacunkiem.

Język

Językiem urzędowym Malezji jest malajski, ale angielski jest obowiązkowym drugim językiem. Posiadanie podstawowej znajomości angielskiego będzie pomocne. AFS zapewni narzędzia i wskazówki przydatne do nauki języka.

A photo posted by Danilo Melis (@danilmelis) on Sep 27, 2016 at 11:55pm PDT

Jedzenie

Różnorodność kulturowa mieszkańców Malezji sprawia, że jej kuchnia jest prawdziwą mieszanką – ostrych malajskich dań, niekończącego się wyboru chińskiego jedzenia, egzotycznej kuchni z południowych i północnych Indii, lokalnej kuchni Nyonya czy portugalskich potraw. Zachodnia kuchnia także jest łatwo dostępna, tak jak i międzynarodowe sieci fast-food. Większość dań zawiera dużo przypraw, chili i mleka kokosowego. Ryby przygotowywane są na każdą okazję i na wiele sposobów. Jedzenie dzielone jest między całą rodzinę. Powinieneś jeść prawą ręką, a lewą trzymać schowaną pod stołem.

Dostępne programy w kraju Malezja