Paragwaj jest krajem z długimi tradycjami, pasją do piłki nożnej i fascynującym naturalnym pięknem. Efektem mieszanki indiańskiej kultury rdzennych Guarani z hiszpańskimi konkwistadorami są bardzo przyjaźni, ciepli i gościnni ludzie, którzy nie mogą się doczekać, żeby pokazać Ci ich stolicę Asuncion, jezuickie ruiny oraz parki narodowe.

Paragwajscy nastolatkowie lubią spędzać weekendy razem, jako grupa, uprawiając sporty, urządzając pikniki, chodząc na imprezy, do kina czy na spacer do parku. Taniec jest ważną częścią kultury w Paragwaju. Paragwajczycy przykładają też dużą wagę do szkolnych osiągnięć, więc swój wolny czas w ciągu tygodnia poświęcają na odrabianie zadań domowych.

Ma petite famille, Ouais je sais, on ne se ressemble pas vraiment ? #paraguay #afs#ciudaddeleste #travel

A photo posted by Laurence (@laurence_leonard) on Aug 13, 2016 at 6:14am PDT

Ludzie i społeczność

Większość ludzi w Paragwaju to mestizos, ludzie pochodzenia europejskiego i indiańskiego, mówiący po hiszpańsku i Guaraní. Paragwajczycy są bardzo gościnni i lubią spokojne życie. Paragwajskie tradycje są zachowywane przez sztukę, rękodzieło, muzykę i taniec. Rodziny są centrum paragwajskiej społeczności. Najprawdopodobniej będziesz mieszkał w małym mieście z łatwym dostępem do większych miast. Rodziny często są bardzo tradycyjne i nadopiekuńcze, szczególnie w stosunku do córek. Większość spotkań towarzyskich, wakacji i weekendów to spotkania rodzinne.

Szkoła

Najprawdopodobniej będziesz uczęszczać do prywatnego liceum skupiającym się głównie na biznesie, księgowości i administracji, naukach społecznych lub naukach przyrodniczych. Zwykle lekcje kończą się o 15. W publicznych szkołach, lekcje zaczynają się na dwie zmiany, od 7 rano do południa i od 13:30 do 18:30. Uczniowie w Paragwaju noszą mundurki.

Język

W Paragwaju obowiązują dwa języki urzędowe: hiszpański i Guaraní. Większość Paragwajczyków zna oba. AFS Paragwaj zapewni kurs online Rosetta Stone, by pomóc Ci nauczyć się języka i przygotować się do wyjazdu do Paragwaju.

Jedzenie

Podstawowym pożywieniem w Paragwaju jest mięso, które jest lokalnie produkowane w ogromnych ilościach. Kukurydza, ryż, ziemniaki i pszenica są również ważnymi produktami, tak samo jak sezonowe owoce. Najbardziej tradycyjnym posiłkiem jest Sopa Paraguaya, ciasto zrobione z mąki kukurydzianej, jajek, mleka, sera i cebuli. Posiłki są czasem przeznaczonym dla rodziny i na spotkania towarzyskie, szczególnie w niedziele.

A photo posted by YuDuKa?? (@yuzukauchida) on Aug 23, 2015 at 7:35am PDT

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Paragwaj