Filipiny są trzecim największym krajem anglojęzycznym na świecie. Ich bogata historia ma Azjatyckie, Europejskie i Amerykańskie wpływy. Wiele Filipińczyków świętuje tradycjonalne święta znane jako barrio fiestas (dzielnicowe festiwale), by upamiętnić świętych patronów.

Nastolatkowie na Filipinach uczęszczają do szkół tanecznych, uprawiają sporty takie jak koszykówka, tenis, badminton, siatkówka czy kolarstwo oraz należą do grup młodzieżowych w kościołach i społecznych organizacjach. Oczekuje się, że uczestnicy programu będą w nich brać udział.

Rodzina goszcząca i społeczność

Najprawdopodobniej będziesz mieszkać w miejskiej okolicy, takiej jak stolica filipińskiej prowincji. Życie rodzinne jest bardzo cenione i bliskie stosunki utrzymywane są także z dalszą rodziną.

coastal clean-up ? #ontopofthejeepney #pilipinas

A photo posted by Nadja Grace (@graceosaa) on Aug 22, 2016 at 10:45pm PDT

lovin' school!???

A photo posted by @brittanyemmaaa on Aug 7, 2015 at 4:17am PDT

Szkoła

Najprawdopodobniej będziesz uczęszczać do prywatnej szkoły. Rok szkolny zaczyna się w czerwcu, a kończy w marcu, lekce odbywają się od poniedziałku do piątku (od 7 rano do 17). Podstawowe przedmioty to j. angielski, matematyka, nauki przyrodnicze, j. filipiński, nauki humanistyczne. Większość lekcji jest prowadzona po angielsku i uczniowie noszą mundurki. Szkoły oferują duży wybór zajęć dodatkowych, takich jak zawody, wystawy, gry oraz warsztaty.

Język

Angielski i filipiński są urzędowymi językami na Filipinach. Jednakże, używa się tam od 120 do 175 języków, w zależności od klasyfikacji. Mimo że filipiński i angielski są używane w szkołach oraz codziennym życiu, to większość ludzi mieszkających poza miastami nie mówi po angielsku. Podstawowa znajomość angielskiego będzie przydatna. Będziesz uczestniczyć w lekcjach językowych zapewnionych przez AFS, a lokalni wolontariusze mogą pomóc Ci w nauce języka, gdy przybędziesz do kraju.

☀️?? #elnido #philippines

A photo posted by Nadja Grace (@graceosaa) on Apr 23, 2016 at 12:55am PDT

Jedzenie

Kuchnia filipińska jest jedną z najbogatszych kuchni na całym świecie, która ma w sobie wpływy malezyjskie, hiszpańskie, meksykańskie, arabskie, chińskie, amerykańskie, hinduskie oraz japońskie. Różne regiony i wyspy mają swoje własne smaki. Podstawowym produktem jest ryż, który jest serwowany przy każdym posiłku. Posiłki mogą być bardzo proste, jak słona smażona ryba z ryżem, ale też bardziej skomplikowane takie jak paelle, składająca się z ryżu, fasoli, mięsa, ślimaków i przypraw. Filipińczycy lubią mocne smaki, ale ich kuchnia nie jest tak pikantna, jak ich sąsiadów.

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Filipiny