Republikę Południowej Afryki zamieszkuje wiele grup etnicznych, każda dumna ze swojego języka, tradycji i przekonań religijnych. Istnieje wiele lokalnych kuchni, więc przygotuj się na wiele nowych potraw.

Nastolatki w Południowej Afryce najczęściej spędzają czas w szkole, dużo energii poświęcają nauce i czytaniu. Wolny czas często spędza się z rodziną i z przyjaciółmi. Jeśli kochasz sport, jest to miejsce do gry w piłkę nożną, rugby, krykieta i siatkówki.

Rodzina goszcząca i społeczność

Możesz mieszkać w domu z rodziną, która mówi w jednym z 11 języków Południowej Afryki. Członkowie rodziny często się przytulają i otwarcie wyrażą swoje uczucia. Uprzejmość jest bardzo ważna. Religia odgrywa znaczącą rolę w życiu większości rodzin południowoafrykańskich, najczęściej ludzie co tydzień uczestniczą w jakiejś formie zgromadzeń religijnych.

Szkoła

Szkoły w Południowej Afryce są wymagające. Uczniowie noszą mundurki i traktują nauczycieli z dużym szacunkiem. Prawdopodobnie zostaniesz umieszczony w publicznej szkole średniej. Jednak w zależności od lokalizacji rodziny goszczącej możesz uczęszczać do szkoły prywatnej lub półprywatnej. Dzień szkolny rozpoczyna się między 7.30 a 8 rano i kończy między 14 a 15. Angielski będzie językiem używanym w większości szkół. Jeśli chcesz poznać szkołę językową w języku afrykanerskim, poinformuj o tym AFS.

Język

W Afryce Południowej funkcjonuje 11 języków urzędowych i niektórzy mieszkańcy kraju posługują się płynnie wsyztskimi. Zulu, Xhosa, Sotho i Afrikaans są czterema najpopularniejszymi językami domowymi dla rodzin goszczących AFS, ale angielski jest powszechnie używany. Dla uczestnika pomocna będzie podstawowa znajomość języka angielskiego i znajomość choć kilku słów języka afrykanerskiego.

Jedzenie

Mięso jest podstawowym składnikiem diety południowoafrykańskiej, chociaż kuchnia różni się znacznie w zależności od pochodzenia etnicznego. Południowoafrykańczycy uwielbiają grillować, powoli przygotowując steki, kotlety i pikantne kiełbaski (boerewors) nad gorącym węglem drzewnym. Wielu mieszkańców Afryki Południowej lubi przekąski z suszonego mięsa zwane bilton lub owsiankę kukurydzianą (papkę) z mięsem lub warzywami.

Przewodnik AFS po twojej międzykulturowej przygodzie

Wyjedź za granicę z AFS, aby odkryć, kim naprawdę jesteś, nawiązać nowe przyjaźnie i zanurzyć się w fascynującym doświadczeniu międzykulturowym.
PROGRAMY DLA NASTOLATKÓW (PONIŻEJ 18 LAT)

Nasz program nauki przygotuje Cię na niesamowite doświadczenie międzykulturowe AFS. Program rozpoczyna się w Twoim kraju ojczystym od orientacji przed wyjazdem i kontynuuje od orientacji i innych wspieranych zajęć edukacyjnych, a ułatwione rozmowy pomogą Ci zmaksymalizować doświadczenie, poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z adaptacją w nowej kulturze i społeczności oraz zdobyć wiedzę, umiejętności i i globalne zrozumienie, przez cały czas pobytu za granicą i po powrocie do kraju. Wolontariusze AFS będą tam, aby wspierać i poprowadzić Ciebie i Twoją rodzinę goszczącą podczas podróży edukacyjnej za granicą.

PROGRAMY DLA DOROSŁYCH (POWYŻEJ 18 roku Życia)

Program Global Competence Certificate (GCC) będzie wspierać twoje doświadczenie w nauce międzykulturowej. Ten najnowocześniejszy program przygotowuje Cię do udanej adaptacji w nowych środowiskach kulturowych – podczas korzystania z AFSNext i długo po zakończeniu programu. Internetowe moduły uczenia się międzykulturowego w połączeniu z osobistymi sesjami pomagają rozwijać praktyczne i globalne umiejętności, wiedzę i postawy potrzebne pracodawcom, a organizacje zorientowane na misję pomogą osiągnąć ich cele społeczne. 

Dostępne programy w kraju Republika Południowej Afryki