Najbardziej spektakularny krajobraz kraju obejmują ośnieżone Alpy i trawiaste wzgórza, na których to tu pasą się krowy, to tam można natknąć się na jedno z tysiąca pięciuset krystalicznie czystych jezior.

Szkoła w Szwajcarii jest bardzo wymagająca. Dlatego uczniowie szkoły średniej w tygodniu zwykle skupiają się na odrabianiu zadaniach domowych. Wiele z nich jest również zaangażowanych w pozaszkolne sporty, podejmuje lekcje muzyki lub należy do pozalekcyjnych kółek. W weekendy, wiele młodych ludzi chodzi do rozmaitych klubów, bierz udział w lokalnych wydarzeniach tj. wiejskie festiwale, dni sportu lub historyczne uroczystości. Nie przegap wielu okazji do pójścia na narty, pieszą wycieczkę lub spotkania z przyjaciółmi w kawiarni.

Ludzie i społeczność

Najprawdopodobniej będziesz mieszkać w niemiecko-języcznym regionie, w prowincjonalnym miasteczku, ale niektórzy uczniowie są również umieszczeni w wiejskich lub miejskich rejonach. Szwajcarskie rodziny mogą być bardzo różnorodne, ale większość ciężko pracuje, a rozrzutność nie jest pochwalana. Większość rodzin ma tylko jedno lub dwójkę dzieci. Dla szwajcarskich rodzin spędzanie czasu z najbliższymi jest bardzo ważne. Wiele rodzin w Szwajcarii ma zwierzęta, kota lub psa. W weekendy, ludzie często jeżdżą odwiedzić dalszą rodzinę lub przyjaciół.

A photo posted by Lucia Bonazzi (@lucia_bonazzi) on Sep 29, 2016 at 11:00am PDT

Szkoła

Szwajcarscy uczniowie są wysoko zmotywowani i zdyscyplinowani jeśli chodzi o naukę, a system oświaty jest oparty na rywalizacji. Najprawdopodobniej będziesz uczęszczać do „szkoły maturalnej”, szkoły, która ma przygotować uczniów do pójścia na studia. Zwykle lekcje w szkole zaczynają się około ósmej rano i kończą o szóstej po południu, z wyjątkiem jednego dnia, kiedy lekcje kończą się około południa. Jest siedem podstawowych i obowiązkowych przedmiotów, w które skład wchodzi narodowy i obcy język, matematyka, nauki przyrodnicze, przedmioty humanistyczne, nauki społeczne oraz sztuka lub/i muzyka.

Język

Z czterema oficjalnymi językami (niemiecki, francuski, włoski i retoromański) Szwajcaria to idealne miejsce dla międzynarodowej edukacji.

Szwajcarsko-niemiecki dialekt jest używany w niemieckojęzycznej części kraju. Francuski w zachodnim regionie, a włoski na południu. Natomiast, retoromański to język zaczerpnięty z łaciny, który przetrwał w odizolowanych alpejskich dolinach. Nie zważając na to, gdzie będziesz mieszkać, zdobyta wcześniej znajomość języka jest bardzo przydatna i ceniona. Będziesz również mieć szansę uczęszczać na intensywny kurs językowy w pierwszych tygodniach twojego programu, a AFS Szwajcaria zaoferuje ci kurs językowy online-Rosetta Stone.

A photo posted by Mika (@meecarlao) on Jun 17, 2016 at 11:20pm PDT

A photo posted by Irene Grossetto (@gin90611) on Sep 12, 2016 at 12:38pm PDT

Jedzenie

Zdrowe posiłki są ważne dla rodzin w Szwajcarii. Szwajcarska kuchnia jest głównie połączeniem francuskich-niemiecko alpejskich potraw. Jednym z dań jest „fondue”, w którym sery Emmenthaler i Gruyère są roztopione w białym winie i jedzone z kostkami chleba. Rosti (chrupiące, smażone i poszatkowane ziemniaki) są szwajcarsko-niemiecką narodową potrawą. Szwajcarska czekolada jest słynna na całym świecie i uwielbiana przez wszystkich. Wiele rodzin goszczących traktuje ochronę środowiska bardzo poważnie, dlatego nie jedzą mięsa codziennie.

Dostępne programy w kraju Szwajcaria