Tajlandia to brama do Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki jej zapierającemu dech w piersiach naturalnemu pięknu, ozdobnym świątyniom, egzotycznej kuchni i ruinom starożytnych królestw, przyciąga więcej turystów, niż jakikolwiek inny kraj w okolicy. Poznasz wyjątkową kulturę, smaczną kuchnię, medytację, buddyjskie świątynie i tętniące życiem nocne targi.

Tajskie szkoły są centrum życia dla tajskiej młodzieży, a ich życie społeczne obraca się wokół szkoły. Filmy i telewizja są najbardziej popularnymi formami rozrywki; piłka nożna, tenis stołowy, badminton i siatkówka są ulubionymi sportami. Młodzi ludzie zwykle nie piją alkoholu ani nie palą papierosów.

Ludzie i społeczność

Możesz być umieszczony w stolicy regionu lub małym miasteczku w dowolnym regionie Tajlandii, od północnych lasów tekowych, do centralnych równin uprawnych lub południowych tropikalnych plaż. Wiele rodzin składa się z kilku pokoleń żyjących razem, a odwiedzanie krewnych w różnych częściach kraju jest powszechne. Rodziny również spędzają weekendy w domu. Poznasz długą historię o tym, jak rodziny tajlandzkie są związane z tradycją. Przed każdym wyjściem, zawsze powinieneś prosić o pozwolenie od rodziców goszczących. Tajlandczycy witają się wzajemnie wai (naciskając dłonie razem, robiąc lekki ukłon), aby okazywać szacunek. Starają się żyć z jai yen’em (chłodnym sercem), więc zwykle nie będziesz widział jak mocno wyrażają emocje.

My younger teacher ?
#ราขบุรี #handmade

A post shared by Ната Шорохова (@natashoroh) on

Szkoła

W Tajlandii istnieje wiele różnych typów szkół, które są zazwyczaj centrum społeczności. Prawdopodobnie zostaniesz umieszczony w szkole publicznej. Szkoła, do której uczęszczasz i przedmioty, których się uczysz, zależą od wieku i zainteresowań, a także od obszaru, w którym mieszkasz. Rok szkolny zaczyna się w maju i kończy w lutym (zajęcie odbywają się od 7:30 do 15:30), z przerwą w połowie roku w październiku. Uczniowie noszą mundurki. Szkoły tajskie oferują przedmioty związane z kulturą, takie jak język tajski, taniec, walka mieczem, muzyka, gotowanie, sztuka, historia, buddyzm i medytacja. W szkole istnieją kluby akademickie, sportowe i rekreacyjne, których członkowie spotykają się zarówno po szkole, jak i podczas jednej lekcji w tygodniu.

Język

Tajski jest językiem urzędowym Tajlandii i będzie używany w Twojej społeczności i szkole. Wszystkie instrukcje, z wyjątkiem języków obcych, są sporządzane w języku tajskim. Przed programem nie musisz mówić po tajsku. Szkoła goszcząca lub wolontariusze pomogą Ci w nauce języka.

A photo posted by บัว (@soniadorigo_) on Sep 22, 2016 at 1:09am PDT

A photo posted by Raquel Martinez (@rademark) on Mar 9, 2015 at 6:34am PDT

Jedzenie

Tajska kuchnia składa się z ryżu, curry, ryb, warzyw, połączonych z pikantnym pieprzem i sosami orzechowymi. Typowe mięso to wieprzowina i kurczak. Na dietę składają się również owoce dostępne przez cały rok.

Większość Tajskich rodzin spożywa razem kolację. W rodzinie je się ze wspólnej miski: każda osoba ma miseczkę z ryżem, podczas gdy inne dania są umiejscowione na środku stołu i wszyscy się nimi dzielą. Popularne dania to pad Thai (smażone kluski), yam (przyprawiona sałatka) i tom yum kung (zupa o smaku cytryny z krewetkami)

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Tajlandia