Goszczenie uczestnika z innego kraju w Twoim domu to wspaniały sposób, żeby nauczyć się nowej kultury oraz podzielić się swoją kulturą i wartościami. Dzieci stają się ambasadorami polskiej kultury i wprowadzają nową siostrę lub nowego brata w swoje zwyczaje, tradycje i święta. Począwszy od wspólnego przygotowywania posiłków po zwiedzanie miejscowych muzeów – wszystko, co będziecie wspólnie robić, będzie doskonałą okazją do odkrywania i doceniania swojej własnej kultury i doświadczania różnic, jakie są pomiędzy Wami a Waszym Gościem.

AFS jest liderem wśród programów oferujących wymiany międzykulturowe dla uczestników szkół średnich. Wyróżnia nas, między innymi, system wsparcia jaki oferują uczestnikom doświadczeni wolontariusze i pracownicy. Od 1947 AFS dzięki swoim programom przygotowuje młodzież do funkcjonowania w zmieniającym się świecie, dając im możliwość rozwoju osobistego, zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności.

Tradycja goszczenia uczestników w rodzinach trwa nieprzerwanie w AFS od 1947 roku. Rola rodziny nie sprowadza się do zapewnienia schronienia i wyżywienia. Otwarte serca domowników są kluczowym elementem doświadczenia jakie przeżywają młode osoby w trakie programu.

Łączymy generacje

„AFS wywarł olbrzymi wpływ na moje życie. Od powrotu z programu minęło ponad 20 lat, a ja co roku zabieram moje dzieci do Stanów, żeby mogły spotkać się z moimi rodzicami goszczącymi z USA. Mam nadzieję, ze ta relacja będzie trwała w kolejnych pokoleniach”

–Leontien Schuiling-van Bakel, uczennia z Holandii, wymiana w USA

Chcę zostać Rodziną Goszczącą!