AFS ściśle monitoruje rozprzestrzenianie się  wirusa COVID-19 w krajach należących do naszej globalnej sieci we współpracy z ekspertami ds. zdrowia i urzędnikami państwowymi. Ponieważ wirus osiągnął już status pandemii, a służby zdrowia coraz częściej wdrażają środki dystansowania społecznego (w tym zawieszanie funkcjonowania szkół i egzekwowanie ścisłych środków kwarantanny), AFS International podjął trudną i konieczną decyzję o zakończeniu wszystkich obecnych programów AFS.

Przeczytaj więcej o decyzji dotyczącej odwołania programów tutaj.

JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O COVID-19: Ponieważ informacje otaczające COVID-19 szybko się zmieniają, zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Według WHO każdy powinien zastosować następujące środki zapobiegawcze:

  • Częste mycie rąk mydłem i wodą
  • Regularnie i dokładnie mycie rąk płynem odkażającym do rąk na bazie alkoholu lub wodą z mydłem
  • Zachowanie dystansu w interakcjach społecznych
  • Zachowanie dystansu co najmniej 1 metr odległości od każdego, kto kaszle lub kicha.
  • Unikanie dotykania oczu i nosa
  • Higienę dróg oddechowych: Oznacza to zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką podczas kaszlu lub kichania. Następnie natychmiast usuń zużytą chusteczką.

 

Zapoznaj się z instrukcją jak skutecznie myć ręce tutaj.

 

 

Jak radzić sobie ze stresem i strachem?

Oprócz stosowania środków zapobiegawczych bardzo ważne jest również zadbanie o swoje samopoczucie psychiczne. Ciągły stres, strach i martwienie się może wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie i relacje z innymi ludźmi. Osobom, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat tego jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne w tym okresie polecamy przeczytanie artykułu na temat radzenia sobie ze strachem lub zapisanie się na webinar organizowany przez SWPS.

Dowiedz się więcej podczas webinaru