Zachwycające wybrzeża Pacyfiku i Karaibów, góry, wulkany, wodospady, jeziora i wyspy. Kostaryka jest krajem bardzo przyjaznym środowisku z silnie zaangażowanym w ochronę zasobów naturalnych. Kostarykanie są dumnymi, przyjaznymi i zróżnicowanymi ludźmi, którzy lubią dzielić się swoją kulturą i życiem codziennym z nowo przybyłymi. Pura vida (ciesz się życiem) jest mottem narodowym. Kostaryka nie ma wojska, co pokazuje, jak bardzo ważna jest tam demokracja, pokój i wolność polityczna.

Nastolatkowie lubią oglądać filmy, tańczyć i odwiedzać się nawzajem. Bardzo popularne są sporty, zwłaszcza piłka nożna. Nie zapomnij o lokalnych karnawałach i festiwalach – będą wspaniałą okazją, aby zanurzyć się w lokalnej kulturze z nowymi przyjaciółmi!

Rodzina goszcząca i społeczeństwo

Chociaż mógłbyś zamieszkać w dowolnym miejscu w Kostaryce, najprawdopodobniej trafisz na tereny podmiejskie lub miejskie. Dzielenie życia z licznymi członkami rodziny jest bardzo doceniane, dlatego możesz spodziewać się, że życie rodzinne odegra znaczącą rolę w Twoim doświadczeniu. Posiłkom często towarzyszą żarliwe rozmowy, więc weekendowe obiady mogą się przeciągać.

Szkoła

Będziesz prawdopodobnie uczęszczać do szkoły publicznej, która trwa od lutego do grudnia, od poniedziałku do piątku (od 7 rano do 16:30). Kostarykańscy uczniowie noszą mundurki. Możesz uczestniczyć w turniejach sportowych w szkole lub w Twoim środowisku, a także dołączyć do grupy muzycznej i różnych klubów odpowiadających twoim zainteresowaniom.

A photo posted by Clara Aiello (@_harley_97) on Apr 22, 2016 at 10:36am PDT

Język

Hiszpański jest językiem oficjalnym używanym w Kostaryce. Niektórzy dobrze znają również angielski. Przed wyjazdem nie musisz znać hiszpańskiego, ale podstawowa znajomość będzie pomocna.

Jedzenie

Ziemniaki, jaja, kukurydza, ryż, fasola oraz produkty mleczne są podstawowymi składnikami diety kostarykańskiej. Znajdziesz tu także wiele świeżych owoców i warzyw oraz soków owocowych.

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Kostaryka