Jeżeli kochasz muzykę, taniec i Fado (znany portugalski gatunek muzyki) to Portugalia jest świetnym wyborem na naukę zagranicą. Od kosmopolitycznej Lizbony do oszałamiających plaż, Portugalia ma coś dla każdego. Odkryj starożytne katedry i zamki, wyboiste góry, targi oferujące świeże produkty i festiwale ludowe. Piłka nożna, surfowanie, kluby, jarmarki i festiwale sprawiają, że weekendy to naprawdę miły czas dla młodych ludzi w Portugalii.

Ludzie i społeczność

Możesz mieszkać zarówno w mieście, jak i na wsi. Spodziewaj się dużej dawki odpowiedzialności i obowiązków, jak sprzątanie i pomoc w obowiązkach domowych. Portugalskie rodziny lubią podróże do domków letnich podczas weekendów lub spędzanie czasu na plaży. Posiłki są ważną częścią portugalskiego życia oraz czasem na żywe i długie rodzinne rozmowy.

A photo posted by @virgoncviri1 on Apr 24, 2015 at 1:16pm PDT

A photo posted by Bianca?? (@biancaorlandoo) on Sep 11, 2016 at 8:06am PDT

Szkoła

Najprawdopodobniej będziesz uczęszczać z rówieśnikami do publicznego liceum i będziesz mieć możliwość wyboru – czy chcesz skupić się na naukach ścisłych i technologii, naukach społecznoekonomicznych, naukach społecznych i humanistycznych, językach i literaturze lub plastyce. Portugalskie szkoły są wymagające i spędza się w nich dużo czasu, ale są również idealnym miejscem, żeby poznać nowych przyjaciół i nauczyć się portugalskiego języka, historii i kultury.

Język

Głównym językiem używanym w Portugalii jest portugalski. AFS zapewni odpowiednie materiały do nauki, aby pomóc Ci w opanowaniu języka. Szkoły goszczące zazwyczaj organizują indywidualne lub grupowe lekcje portugalskiego dla obcokrajowców.


A photo posted by Raya Mwanuka (@rayaaam) on Sep 28, 2016 at 10:47am PDT

Jedzenie

Owoce morza są bardzo popularne w Portugalii, podobnie jak potrawy mięsne, chleb, sery, świeże owoce i warzywa. Wieprzowina, baranina, wołowina, drób są najpowszechniejszymi rodzajami mięsa. W Portugalii trafisz również do wielu cukierni z różnorodnym asortymentem słodkości do odkrycia.

Let AFS guide your intercultural adventure

Go abroad with AFS to discover who you really are, make new lifetime friendships and immerse yourself in a fascinating intercultural experience.
TEEN PROGRAMS (UNDER 18 YEARS OLD)

Our learning program will prepare you for an amazing AFS intercultural experience. The program begins at your home country with a pre-departure orientation and continues with orientations and other supported learning activities and facilitated conversations will help you maximize your experience, cope the challenges of navigating a new culture and community and gain knowledge, skills, and a global understanding, throughout your time abroad, and as you return to you home country. AFS volunteers will be there to support and guide you and your host family through your learning journey abroad.

Dostępne programy w kraju Portugalia