Stypendia AFS POLSKA


Oferta stypendiów/dofinansowań AFS Polska jest aktualizowana na bieżąco, ponieważ jest dedykowana dla konkretnego programu i kraju. Kandydaci ubiegający się o stypendium AFS Polska zobowiązani są do przedłożenia dodatkowych dokumentów oraz zaangażowania podczas programów wymiany w działania podejmowane przez AFS Polska w celu szerzenia idei, wartości i misji AFS.

Oferta na programy 2022/23

34

Program roczny w Szwajcarii

Wybierz się na roczny program zagraniczny, podczas którego będziesz:

  • uczęszczać do lokalnej szkoły,
  • mieszkać wraz z Rodziną Goszczącą,
  • uczyć się niemieckiego,
  • poznawać uczestników wymian z całego świata, 
  • odkrywać szwajcarską kulturę i przeżywać przygodę swojego życia!

Regularny koszt wyjazdu to €10250, by skorzystać z dofinansowania w wysokości €2000 aplikuj na [email protected]

Dowiedz się więcej
35

Program roczny w Turcji

Jako AFS Polska otrzymaliśmy możliwość dofinansowania jednej osoby na roczny wyjazd zagraniczny do Turcji!

Turcja jest krajem o przepięknych kolorach, kulturze i pysznym czaju – czyli tamtejszej herbacie o wyjątkowym smaku. Czaj posiada swój specjalny sposób parzenia. Trwa on ok. 10 minut, po czym dolewany jest wrzątek, następnie herbata jest odpowiednio słodzona, by finalnie podać ją w uroczych szklankach w kształcie tulipana.

Regularny koszt wyjazdu na roczny program to €7790, by skorzystać z dofinansowania w wysokości €3000 aplikuj na [email protected]

Dowiedz się więcej
33

Program roczny we Włoszech

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich wielbicieli włoskich klimatów i specjałów! AFS Polska otrzymała możliwość dofinansowania dwóch osób na roczne wymiany zagraniczne do Włoch.

Spędź rok w Italii mieszkając u lokalnej rodziny i chodząc tam do szkoły. Poznaj wszystkie smaki przepysznych pizz, makaronów, lodów, a także innych, mniej znanych a równie smacznych potraw! Dodatkowo w tym czasie nauczysz się jednego z najbardziej melodyjnych języków na świecie 

Regularny koszt wyjazdu to €6240, by skorzystać z dofinansowania w wysokości €1000 aplikuj na [email protected]

Dowiedz się więcej
32

Program roczny w Japonii

Zamieszkaj na rok w Japonii dzięki stypendium AFS Dosanko Scholarship Fund!

Data urodzenia uczestniczki_ka musi zawierać się w przedziale od 24 kwietnia 2004 r. do 23 marca 2007 r. Planowana data wylotu to 23.03.2022 r., powrotu 05.02.2023 r. 

Regularny koszt wyjazdu to €9300, by skorzystać z dofinansowania w wysokości €4000 aplikuj na [email protected] 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października.

Dowiedz się więcej

Stypendia innych darczyńców

AFS Programy Międzykulturowe Polska cieszy się poparciem wielu instytucji. Osoba zainteresowana wzięciem udziału w wymianie może zwrócić się do jednostek samorządowych, darczyńców indywidualnych, różnych fundacji i przedsiębiorstw. Wnioskodawca zawsze winien mieć na uwadze motywacje danej fundacji czy przedsiębiorstwa (np. priorytetem danej firmy może być sponsorowanie jedynie dzieci własnych pracowników). Proponujemy, by w pierwszej kolejności zwrócić się z wnioskiem o dofinansowanie wymiany międzykulturowej do jednostek samorządowych lub własnego pracodawcy. AFS Polska służy merytorycznym wsparciem podczas całego procesu ubiegania się o dofinansowanie. W ubiegłych latach uczestnicy programów wymiany międzykulturowej skorzystali ze wsparcia m.in.: Fundacji im ks. Siemaszki, Fundacji TDJ, firmy EGO, firmy Ferrero, firmy ZEISS oraz innych darczyńców.

ferrero

Stypendium FERRERO

Więcej informacji