Edukacja międzykulturowa jest podstawą kształcenia w XXI wieku. Dzięki niej wspieramy rozwój obywateli świata i liderów jutra poprzez dawanie możliwości:

  • poszerzania perspektyw – o nich samych i o otaczającym ich świecie
  • uczenia się doceniania różnic i wiary w to, że różnorodny świat jest silniejszy i jest ciekawszym miejscem do życia, kiedy nie jesteśmy tacy sami
  • komunikacji i współpracy międzykulturowej w sposób rozumny i zachowując odpowiednią wrażliwość
  • doceniania innych kultur i zachęcania innych, aby być otwartym na nowe pomysły, postawy i tradycje
  • zdobywania kluczowych umiejętności takich jak krytyczne myślenie czy umiejętność rozwiązywania konfliktów
Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na warsztaty międzykulturowe online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Terminy spotkań oraz formularz rejestracyjny dostępne są niżej.

Czas trwania warsztatów: 45 minut.
Miejsce: platforma ZOOM
Wymagania techniczne:
– dostęp do internetu, obraz i dźwięk,
– uczniowie mogą uczestniczyć w spotkaniach wspólnie, korzystając z jednego odbiornika lub indywidualnie,
– korzystne jest również zapewnienie uczniom możliwości komunikowania się za pomocą mikrofonu lub czatu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wzięło już w nich udział 152 SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI.

Warsztaty prowadzone są dla różnych grup wiekowych:

Uczniowie mogą skorzystać z:

  • warsztatów na poziomie podstawowym – dla uczniów, którzy pierwszy raz uczestniczą  w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska: w języku polskim lub języku angielskim
  • warsztatów na poziomie „kontynuacja” – dla uczniów, którzy uczestniczyli już w warsztatach prowadzonych przez AFS Polska:  w języku polskim lub języku angielskim

Można skorzystać z proponowanych przez AFS Polska terminów (wymienionych poniżej) lub zaproponować dogodny dla siebie termin. Przejdź do formularza rejestracyjnego (warsztaty dla szkół).

Dodatkowo dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół mogą zapisać się na spotkanie, podczas których dowiedzą się więcej o możliwościach dołączenia do sieci szkół partnerskich AFS Polska. Przejdź do formularza rejestracyjnego (spotkanie dla nauczycieli).

Po zakończeniu IV edycji warsztatów szkoły, które brały w nich udział mają możliwość otrzymania dyplomów poświadczających uczestnictwo w warsztatach. Aby otrzymać dyplomy, należy zgłosić się na adres mailowy [email protected]

WŁOSKIE KONWERSACJE

Warsztaty dla osób, które posiadają conajmniej podstawową znajomość j.włoskiego i chcą wziąć udział w konwersacjach w tym języku. Zapisy na spotkania są indywidualne, oznacza to, że jedna osoba może zgłosić maksymalnie jedną osobę. Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

1.06 (środa), godz. 12:00 konwersacje po włosku – spotkanie odwołane
8.06 (środa), godz. 12:00 konwersacje po włosku
15.06 (środa), godz. 12:00 konwersacje po włosku
22.06 (środa), godz. 12:00 konwersacje po włosku

Gadanie na śniadanie

Udział w spotkaniach jest możliwy zarówno dla klas i grup szkolnych powyżej 14 r.ż (od 7 klasy), jak i osób indywidualnych, które chcą porozmawiać z uczestnikami programów międzykulturowych mieszkających obecnie w Polsce. Formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.

02.06 (czwartek), godz. 9:00 Gadanie na śniadanie
09.06 (czwartek), godz. 9:00 Gadanie na śniadanie
23.06 (czwartek), godz. 9:00 Gadanie na śniadanie

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Warsztaty dla szkół, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska.

TBA warsztaty dla szkół ponadpodstawowych

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Warsztaty dla szkół, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska.

TBA Po uzgodnieniu terminu, zostanie on opublikowany.

WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH

Wyjątkowe warsztaty, stworzone z myślą o klasach 0-3 szkoły podstawowej.

TBA Po uzgodnieniu terminu, zostanie on opublikowany.

SPOTKANIE DLA NAUCZYCIELI

Spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów

Spotkania dla nauczycieli i dyrektorów na temat Programu Szkół Partnerskich

TBA Spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów

Zapisz się na konwersacje po włosku

Formularz rejestracyjny

Zapisz się na Gadanie na śniadanie

Formularz rejestracyjny

Zapisz swoich uczniów na warsztaty międzkulturowe

Formularz rejestracyjny

Zapisz się na spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów

Formularz rejestracyjny
tempImageHqObl1

Sofia Ismagilova

Cześć! My name is Sonia. I’m a participant of the European Solidarity Corps program at AFS Kraków. When I saw the opportunity, I applied in a second. AFS world has always attracted my attention and when the opportunity popped up I jumped in the wagon.
Now I’m living in the most significant city I have ever seen and enjoying the work at AFS. As a team, we are working on making your international experience the most unforgettable time of your life. See ya!

Samuel Strona

Samuel Carrelli

Hello everyone! I’m Samuel and I come from Italy. I am an ESC volunteer, working with AFS Polska. I learnt through my AFS exchange year in the Dominican Republic that intercultural learning is the best way to open our minds and discover things that will change our lives. I hope that during my workshops and conversations I will be able to teach you what I have learnt and learn new things from you, exchange perspectives and have fun while learning!

Kuba Stanaszek

Jakub Stanaszek

Hello, my name is Kuba and I am an intern at AFS Poland. I am a student of International Relations at the University of Economics in Krakow. I like traveling, meeting new people and learning about new cultures. I like to get involved in volunteering and social projects

Arkadiusz Rączka

Hej! Jestem Arek i jestem praktykantem w AFS oraz studentem Stosunków Międzynarodowych na UEK. Lubię podróżować, poznawać nowych ludzi, uprawiać sport, a przede wszystkim piłkę nożną. W najbliższej przyszłości planuje zwiedzić Francję i poznać jej kulturę.

received_10212254378254410

Kinga Mierzejewska

Hello, my name is Kinga. I am a graduate in International Relations at the Jagiellonian University. Currently I am an intern in AFS Poland, where I lecture about the international training, it’s meaning and value to the modern world. I love to travel and meet new places, especially the local people and taste their dishes, which are unique to just that area. I hope that after hearing my ICL workshops you will also like to meet other cultures.

Karolina Koźmin

Karolina Koźmin

Mam na imię Karolina i od pięciu lat jestem wolontariuszką w AFS Polska. To właśnie dzięki tej organizacji zaczęłam interesować się edukacją międzykulturową i pogłębiać swoją wiedzę na ten temat. Obecnie, edukacja międzykulturowa to część mojego życia nie tylko w AFS, ale i w życiu zawodowym. Interesuję się przede wszystkim tematyką związaną z doświadczeniami szoku kulturowego oraz powrotnego szoku kulturowego. Uwielbiam rozmawiać z osobami, które są zaciekawione tym tematem i wymieniać z nimi poglądy.

IMG_2549

Angelika Madycka

Jestem wolontariuszką działającą na rzecz edukacji międzykulturowej od 6 lat, trenerką międzykulturowy i koordynator projektów kulturowych. Prywatnie byłam siostrą goszczącą uczestniczek z Włoch i Gwatemali, obecnie mieszkam w Portugalii i poznaję kulturę Półwyspu Iberyjskiego.

Wiktoria Gonet

Wiktoria Gonet

Jestem Wiki i ma 19 lat. Kocham podróże, które dają mi możliwość poznawania tego, co najbardziej mnie interesuje czyli ludzie, sztuka, przyroda i kuchnia. Jestem uzależniona od adrenaliny dlatego notorycznie jej sobie dostarczam uprawiając wiele sportów ekstremalnych. W wolnym czasie lubię angażować się we wszelkiego rodzaju wolontariatach i projektach społecznych. Zawsze znajdę też chwilę na dobrą książkę, kawę i muzyczkę.

Paweł Majcher

Paweł Majcher

Hi! My name is Paweł Majcher and I’m 20 years old. I’ve been an AFS Poland volunteer since fall 2017 and this year I’m a mentor for an exchange student. I am really grateful for the perspective intercultural learning and meeting such a diverse group of people gave me. I hope you soon will feel the same way!

Ola Oleszkiewicz

Aleksandra Oleszkiewicz

Cześć! Jestem Ola, mam 19 lat i jestem wolontariuszką w AFS od ponad roku. Chciałam kontynuować moją przygodę w organizacji po powrocie z rocznej wymiany w Hiszpanii. Teraz staram się pokazywać ludziom świat wielu kultur oraz różnic i podobieństw pomiędzy nimi. Łamię stereotypy i skupiam się na tym, że każdy z nas jest inny i może być kim chce. Mam nadzieję, że dzięki warsztatom uda mi się pokazać jak największej liczbie osób ten wielokulturowy i bardzo ciekawy świat, którego nie widać z zewnątrz.

Anna Ciepielak

Anna Ciepielak

Mam na imię Anna i kocham podróżować, gotować i fotografować. Jestem założycielką mazowieckiego oddziału AFS. Podczas AFS-owej przygody wraz z rodziną gościliśmy uczestników z Włoch, Tajlandii i USA, czyli tak naprawdę zapraszaliśmy świat do naszego domu. Dzięki własnym doświadczeniom z podróży, tych bliskich i dalekich, prowadzeniu warsztatów kulinarnych oraz goszczeniu uczestników uważam, że gotowanie pozwala na lepsze poznanie się, zrozumienie i odkrycie niedostrzegalnych rzeczy. Prywatnie, jestem studentką pedagogiki i interesuje się edukacją alternatywną, zwłaszcza domową.

IMG_4648

Giulio Giordani

Hello! My name is Giulio, I’m a 27 years old ESC volunteer from Italy. After graduating my Master degree in Social and Work Psychology, I decided to breath some real international air. What better than AFS?
Being educated and experienced in training, the idea to have the chance to apply it to intercultural topics is extremely exciting and satisfying. In Italy we have the say „Il mondo è bello perché è vario” which translates to „The world is beautiful because of its variety”. I hope staying with us will let you feel that.