Edukacja międzykulturowa jest podstawą kształcenia w XXI wieku. Dzięki niej wspieramy rozwój obywateli świata i liderów jutra poprzez dawanie możliwości:

  • poszerzania perspektyw – o nich samych i o otaczającym ich świecie
  • uczenia się doceniania różnic i wiary w to, że różnorodny świat jest silniejszy i jest ciekawszym miejscem do życia, kiedy nie jesteśmy tacy sami
  • komunikacji i współpracy międzykulturowej w sposób rozumny i zachowując odpowiednią wrażliwość
  • doceniania innych kultur i zachęcania innych, aby być otwartym na nowe pomysły, postawy i tradycje
  • zdobywania kluczowych umiejętności takich jak krytyczne myślenie czy umiejętność rozwiązywania konfliktów
Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na warsztaty międzykulturowe online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czas trwania warsztatów: 45 minut.
Miejsce: platforma ZOOM
Wymagania techniczne:
– dostęp do internetu, obraz i dźwięk,
– uczniowie mogą uczestniczyć w spotkaniach wspólnie, korzystając z jednego odbiornika lub indywidualnie,
– korzystne jest również zapewnienie uczniom możliwości komunikowania się za pomocą mikrofonu lub czatu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wzięło już w nich udział 118 SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI.

Warsztaty prowadzone są dla różnych grup wiekowych:

Uczniowie mogą skorzystać z:

  • warsztatów na poziomie podstawowym – dla uczniów, którzy pierwszy raz uczestniczą  w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska: w języku polskim lub języku angielskim
  • warsztatów na poziomie „kontynuacja” – dla uczniów, którzy uczestniczyli już w warsztatach prowadzonych przez AFS Polska:  w języku polskim lub języku angielskim

Można skorzystać z proponowanych przez AFS Polska terminów (wymienionych poniżej) lub zaproponować dogodny dla siebie termin. Przejdź do formularza rejestracyjnego (warsztaty dla szkół).

Dodatkowo dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół mogą zapisać się na spotkanie, podczas których dowiedzą się więcej o możliwościach dołączenia do sieci szkół partnerskich AFS Polska. Przejdź do formularza rejestracyjnego (spotkanie dla nauczycieli).

Po zakończeniu II edycji warsztatów szkoły, które brały w nich udział mają możliwość otrzymania dyplomów poświadczających uczestnictwo w warsztatach. Aby otrzymać dyplomy, należy zgłosić się na adres mailowy [email protected]

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Warsztaty dla szkół, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska.

04.03, godz. 08:00 (czwartek) spotkanie dla szkół ponadpodstawowych, trener Karolina Koźmin
08.03, godz. 12:40 (poniedziałek) spotkanie dla szkół ponadpodstawowych, trener Karolina Koźmin
22.03, godz. 08:00 (poniedziałek) spotkanie dla szkół ponadpodstawowych, trener Karolina Koźmin

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Warsztaty dla szkół, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach edukacji międzykulturowej AFS Polska.

11.03, godz. 12:40 (czwartek) spotkanie dla szkół podstawowych, trener Karolina Koźmin
25.03, godz. 08:00 (czwartek) spotkanie dla szkół podstawowych, trener Karolina Koźmin
29.03, godz. 12:40 (poniedziałek) spotkanie dla szkół podstawowych, trener Karolina Koźmin

WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH

Wyjątkowe warsztaty, stworzone z myślą o klasach 0-3 szkoły podstawowej.

15.03, godz. 08:00 (poniedziałek) Warsztaty dla Najmłodszych, trener Karolina Koźmin – brak wolnych miejsc
15.03, godz. 12:40 (poniedziałek) Warsztaty dla Najmłodszych, trener Karolina Koźmin – brak wolnych miejsc
18.03, godz. 08:00 (czwartek) Warsztaty dla Najmłodszych, trener Karolina Koźmin – brak wolnych miejsc
18.03, godz. 12:40 (czwartek) Warsztaty dla Najmłodszych, trener Karolina Koźmin

SPOTKANIE DLA NAUCZYCIELI

16.03, godz. 11:00 (wtorek) spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów
30.03, godz. 11:00 (wtorek) spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów

Osoby, które chcą zapisać się na spotkanie dla nauczycieli prosimy o wypełnienie formularza poniżej.

Zapisz swoich uczniów na warsztaty międzkulturowe

Formularz rejestracyjny

Zapisz się na spotkanie dla nauczycieli i dyrektorów

Formularz rejestracyjny
Karolina Koźmin

Karolina Koźmin

Mam na imię Karolina i od pięciu lat jestem wolontariuszką w AFS Polska. To właśnie dzięki tej organizacji zaczęłam interesować się edukacją międzykulturową i pogłębiać swoją wiedzę na ten temat. Obecnie, edukacja międzykulturowa to część mojego życia nie tylko w AFS, ale i w życiu zawodowym. Interesuję się przede wszystkim tematyką związaną z doświadczeniami szoku kulturowego oraz powrotnego szoku kulturowego. Uwielbiam rozmawiać z osobami, które są zaciekawione tym tematem i wymieniać z nimi poglądy.

Roberts Runcis

Roberts Runcis

My name is Roberts Runcis, I am a 20-year-old ESC volunteer, working for AFS Poland. I come from Riga, Latvia and I have been a volunteer for AFS for almost three and a half years, certified trainer for two years. If there is one thing that this entire experience has brought me over those last few years, it’s how to look and analyze the world differently from what it may seem like. To educate myself on how beautiful and unique each of us and each of our cultures are, and I am hoping these ICL lessons will make you understand that too!

IMG_2549

Angelika Madycka

Jestem wolontariuszką działającą na rzecz edukacji międzykulturowej od 6 lat, trenerką międzykulturowy i koordynator projektów kulturowych. Prywatnie byłam siostrą goszczącą uczestniczek z Włoch i Gwatemali, obecnie mieszkam w Portugalii i poznaję kulturę Półwyspu Iberyjskiego.

Dallas Helzer

Dallas Helzer

My name is Dallas Helzer. I’m from Kansas (in the U.S.). I was an AFS exchange student in Mexico in 2009 when I was 17. I speak both English and Spanish, and now trying to learn Polish. I lived in Spain for 4 years as an English teacher and AFS volunteer and now I live in Kraków! I love languages and traveling!

Wiktoria Gonet

Wiktoria Gonet

Jestem Wiki i ma 19 lat. Kocham podróże, które dają mi możliwość poznawania tego, co najbardziej mnie interesuje czyli ludzie, sztuka, przyroda i kuchnia. Jestem uzależniona od adrenaliny dlatego notorycznie jej sobie dostarczam uprawiając wiele sportów ekstremalnych. W wolnym czasie lubię angażować się we wszelkiego rodzaju wolontariatach i projektach społecznych. Zawsze znajdę też chwilę na dobrą książkę, kawę i muzyczkę.

Paweł Majcher

Paweł Majcher

Hi! My name is Paweł Majcher and I’m 20 years old. I’ve been an AFS Poland volunteer since fall 2017 and this year I’m a mentor for an exchange student. I am really grateful for the perspective intercultural learning and meeting such a diverse group of people gave me. I hope you soon will feel the same way!

Ola Oleszkiewicz

Aleksandra Oleszkiewicz

Cześć! Jestem Ola, mam 19 lat i jestem wolontariuszką w AFS od ponad roku. Chciałam kontynuować moją przygodę w organizacji po powrocie z rocznej wymiany w Hiszpanii. Teraz staram się pokazywać ludziom świat wielu kultur oraz różnic i podobieństw pomiędzy nimi. Łamię stereotypy i skupiam się na tym, że każdy z nas jest inny i może być kim chce. Mam nadzieję, że dzięki warsztatom uda mi się pokazać jak największej liczbie osób ten wielokulturowy i bardzo ciekawy świat, którego nie widać z zewnątrz.

Anna Ciepielak

Anna Ciepielak

Mam na imię Anna i kocham podróżować, gotować i fotografować. Jestem założycielką mazowieckiego oddziału AFS. Podczas AFS-owej przygody wraz z rodziną gościliśmy uczniów z Włoch, Tajlandii i USA, czyli tak naprawdę zapraszaliśmy świat do naszego domu. Dzięki własnym doświadczeniom z podróży, tych bliskich i dalekich, prowadzeniu warsztatów kulinarnych oraz goszczeniu uczniów uważam, że gotowanie pozwala na lepsze poznanie się, zrozumienie i odkrycie niedostrzegalnych rzeczy. Prywatnie, jestem studentką pedagogiki i interesuje się edukacją alternatywną, zwłaszcza domową.

IMG_4648

Giulio Giordani

Hello! My name is Giulio, I’m a 27 years old ESC volunteer from Italy. After graduating my Master degree in Social and Work Psychology, I decided to breath some real international air. What better than AFS?
Being educated and experienced in training, the idea to have the chance to apply it to intercultural topics is extremely exciting and satisfying. In Italy we have the say „Il mondo è bello perché è vario” which translates to „The world is beautiful because of its variety”. I hope staying with us will let you feel that.